Rallye Příbram - v pátek o sekundu rychlejší Štěpán Vojtěch před Pechem
     23.9.2005 23:10 - Pavel Jelínek

Štěpán Vojtěch s vozem Peugeot 206 WRC vyhrál úvodní diváckou supererzetu na Rallye Příbram, novinku na předposledním závodě mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Největším soupeřem mu byl samozřejmě podle očekávání Václav Pech. Na 4,65 km dlouhém městském okruhu mezi nimi  činil  rozdíl  pouze 1,1 vteřiny. Třetí skončil další  jezdec s  vozem tříd WRC, domácí  Emil Triner.

Za ním pak dojeli Trněný s další  Octávií WRC a David Komárek s  áčkovým lancerem, který po skončení vrchařské sezóny okouší start  ve velském  mistráku v rallye. Celkem pak  do soutěže vyrazilo 78 posádek.

V sobotu a v neděli čeká na jezdce dalších 18 rychlostních zkoušek.

Výsledky po první RZ:

1. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) 2:11,1, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -1,1, 3. Triner, Hůlka (Škoda Octavia WRC) -4,1, 4. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) -5,6, 5. Komárek, Roupec (Mitsubishi Lancer Evo VI) -8,2, 6. Peták, Benešová (Renault Clio S1600) -10,0, 7. Kopecký, Schovánek (Mitsubishi Lancer Evo VII) - 10,5, 8. Valoušek, Scalvini (Suzuki Ignis S1600) -10,5.

Fotogalerie:   Alpe Adria Cup Brno 2005- havárie na startu od M. Folty