Tomáš Enge otevřel bodový účet českého týmu v zimní A1GP v Estorilu
     23.10.2005 21:11 - tisková zpráva

Český tým získal ve třetím podniku světového poháru motoristického sportu v Estorilu první body, Tomáš Enge dojel pátý ve sprintu a devátý v hlavním závodu. Tým je nyní na 13. místě v šampionátu.

Neděle nabídla v Estorilu slunečné počasí, proměnlivé počasí prvních dvou dnů bylo zapomenuto. Ostrá první zatáčka slibovala vzrušující starty, ale bylo viditelné, že všichni jezdci jsou si vědomi tohoto úskalí a ve sprintu ji projeli bez incidentů. Enge byl po první zatáčce pátý a na této pozici také protnul cílovou čáru, ačkoliv dokázal dostat pod tlak před ním jedoucího Jose Verstappena.

Engemu se dobře podařil rozjezd do hlavního závodu a hned po startu získal dvě příčky. Závod byl přerušen trojím vyjetím zpomalovacího vozu, tyto úseky byly využity pro zastávky v boxech. Český jezdec byl bohužel penalizován za překročení rychlosti v boxech, což ho odsunulo z první desítky. Enge ale znovu ukázal bojového ducha a probil se na deváté místo.

Tomáš Enge: „Tento víkend jsme byli daleko rychlejší než minule a věřím, že v dalších závodech dále snížíme odstup na čelo. Start sprintu byl těsným, v první zatáčce jsem byl za Piquetem a mezi ním a Prematem došlo k lehkému kontaktu. Piquet trochu zpomalil, já jsem také musel ubrat a tím se přede mě dostal Verstappen. Vůz byl v prvních dvou kolech přetáčivý, ale potom to bylo OK. Dokázal jsem Verstappena dotáhnout, ale na předjetí byl moc rychlý.

V hlavním závodu se mi povedl dobrý start a šel jsem na třetí místo. Bohužel jsem potom v nájezdu do boxů zvolil špatný rychlostní stupeň, kvůli tomu jsem překročil rychlost a ještě mi při rozjezdu zhasl motor. Omlouvám se týmu a fanouškům, dneska jsme měli skončit na stupních vítězů.“

Antonín Charouz: „Je dobré, že jsme získali první body, ale určitě jsme měli na to, abychom skončili lépe. Tomáš je hodně zkušený jezdec, takovéto chyby v pitlane by neměl dělat a jsem na něj naštvaný. Nicméně chyby jsou součástí motoristického sportu a dnes jsme na ni doplatili.“

Fotogalerie:   Oldtimerfest Slavkov od Tondy a Pavla Malého