Okruhové ME vede po úvodním závodu nováček seriálu
     Pavel Jelínek

Evropský šampionát cestovních vozů absolvoval v rámci tzv. Super Racing Weekendu v Monze svůj první letošní dvojzávod. K sobotní kvalifikaci nastoupilo celkem 24 jezdců. O prvních šest míst na startovním roštu se podělily pouze značky Alfa Romeo a BMW v pořadí Tarquini - Farfus (oba Alfa Romeo) - D. Müller - J. Müller (oba BMW) - Giovanardi (Alfa Romeo) - Priaulx (BMW). Seatu patřilo díky Diefenbacherovi 7. místo. Nejlepší z Hond obsadila 18. místo, plno práce budou ještě mít u německého RS-Line, jejich Fordy Focus obsadily poslední dvě místa se ztrátou okolo šesti sekund.

Bohužel hned na startu první jízdy došlo k havárii, když Salvatore Tavano z jedenácté pozice vinou zhaslého motoru
neodstartoval a zezadu do něj narazil Carl Rosenbland. Startovní pole tak bylo tři kola vedeno zaváděcím vozem. Start se nejlépe povedl oběma Müllerům, když se z druhé řady na roštu protáhli na první dvě místa. Útok italských vozidel však na sebe nedal dlouho čekat, po restartu závodu se Farfus s Tarquinim dostali nejprve před J.Müllera a v pátém kole i před jeho jmenovce Dirka. Ten posléze ztratil i další dvě pozice. Na špici jezdil Farfus, na třetí místo se posunul Giovanardi a sváděl urputný boj se
stájovým kolegou Tarquinim, v cíli spokojenější byl nakonec Tarquini. Skupinu bodujících doplnili jezdci na vozech BMW:
Priaulx, Coronel, bod pro Seat získal Diefenbacher. První čtveřice jezdců protnula cílovou fotobuňku v rozmezí necelé
sedminy sekundy.

Ke startu druhé jízdy nastoupilo prvních osm jezdců v obráceném pořadí, než v jakém dokončili jízdu první. Velké souboje přineslo hned první kolo. Na první pozici se před Diefenbachera protáhl Coronel, třetí po startu jel Dirk Müller, na oba však zaútočil J.Müller a dostal se až na druhou pozici. Giovanardi a Tarquini pokračovali ve svém souboji s takovou razancí, až oba skončili mimo trať. Jörg Müller si na první pozici již jen zvyšoval svůj náskok na konečných 3,2 sekundy, druhý dojel Priaulx, na třetí místo se dokázal probojovat vítěz první jízdy Farfus, čtvrtý i přes problémy s vozem skončil Dirk Müller, pátý Tom Coronel, na
šesté místo se propadl Diefenbacher, sedmý dojel Španěl García na Seatu a poslední bodované místo vybojoval Jordi Gené na druhém ze Seatů.

Na čele průběžné tabulky se tak usadil nováček v seriálu Farfus se 16 body, následován J.Müllerem se 14 body, Priaulxem s 11 a D.Müllerem s 10 body. Mezi netovárními jezdci kraluje Tom Coronel s plným počtem 20 bodů.

Další závod se pojede 18.dubna ve španělské Valencii.