Tomek se Škaloudem na Šumavě - i s penalizací šestí
     22.2.2006 06:50 - tisková zpráva

TOMEK – ŠKALOUD , IT racing – AK ŠKODA Mladá Boleslav

Juniorská posádka nastoupila do závodu mírně rozladěna rozhodnutím pořadatelů, kteří zvláštním ustanovením přeřadili posádky s vozy  VK ( varianta Kit Car ) ze třídy A6 do třídy klasifikace S 1600,  jimž vozy třídy A6 mohou jen velmi těžko konkurovat. David s Honzou se pravidelně umísťovali ve třídě S1600 hned za vozy této klasifikace na  5 – 6  místě a zároveň stoupali i v tabulce celkového hodnocení rally.

V 15. RZ , tedy 4. RZ před koncem celé soutěže,kdy byli momentálně 5. v S1600 a 33. absolutně, navštívila posádku ,, paní smůla,, v podobě ustřižených šteftů na levém předním kole, jeho uražení a tím i zdánlivý konec soutěže. Posádka ani mechanici však nechtěli tak důležitou soutěž vzdát  a bojovali dál. Ve hře byly body do celkového hodnocení Mistrovství ČR.

Vedení týmu zorganizovalo okamžitý odvoz vozu z RZ po jejím ukončení a znovuotevření průjezdu , mechanici vyměnili celý unášeč kola a dle nových řádů tzv. ,,SupeRally ,, posádka stihla ještě odvézt  a předat vůz do UP (uzavřené parkoviště soutěžních vozů po skončení soutěže ) ještě před skončením celé soutěže.

Za každou neprojetou RZ ( celkem 4 RZ) byla potom posádce v celkovém hodnocení připsána k času nejrychlejšího jezdce ve třídě , ještě penalizace 5 min ke každé RZ

( dohromady 20 min ) a posádka byla klasifikována v soutěži. I s touto velkou penalizací

skončila posádka Tomek – Škaloud ve třídě S 1600 na 6. místě.

Fotogalerie:   Novopacká kudla 2006 na sněhu a ledu, foto Pavel Chymek