MotoGP v Jerezu: SUPER start do nové sezóny - Lukáš PEŠEK stříbrný !!
     26.3.2006 13:02 - Pavel Jelínek

Český jezdec Lukáš Pešek obsadil dnes naprosto nečekané druhé místo v úvodním lelošním závodě mistrovství světa silničních motocyklů, který se konal na okruhu v Jerezu.

Pešek s novým strojem Derbi vybojoval výborné medailové umístění poprvé v istorii a navíc i jako první Čech v novodobé historii.

Grand Prix Španělska vyhrál v nejslabší kubatuře do 125 ccm domácí Alvaro Bautista s aprilií. Obhájce titulu Thomas Lüthi ze Švýcarska, jezdící v českém týmu Elit, nastoupil s  nedoléčeným zraněním a  havaroval v druhé polovině závodu.

Pešek startoval do závodu z první řady. Je to výborný start  do sezóny a příslib  pro další závody. Snad se Lukášovi  letos bude   dařit nesrovnatelně lépe, než vloni.

Fotogalerie:   CARDION AB MOTORACING před sezónou 2006