Maďarskou Rallye Eger 2006 vyhrál domácí Benik
     2.4.2006 20:41 - Pavel Jelínek

Rally Eger: Z víťazstva sa nakoniec tešil Benik, Béreš v S1600 “až“ druhý

Výborným výkonom sa v dnešnej záverečnej etape Rally Eger prezentoval Balász Benik. Ten sa po prvej rannej vložke vrátil späť na vedúcu pozíciu, ktorú až do cieľa z rúk nepustil. Povyhrával päť z celkového počtu šiestich dnešných skúšok a Tóthova strata postupne narástla na výsledných 16 sekúnd. „Janika“ dnes asi nemal svoj deň a zmohol sa iba na jeden najrýchlejší čas v poslednej RZ súťaže. Benikovi síce nedovolil vytvoriť si väčší náskok, no rovnako ho nedokázal dostihnúť a predbehnúť.

Tretie miesto si aj počas dnešného dňa bez väčších problémov udržal Csaba Spitzmüller, štvrtý dokončil Vizin, piate miesto sa ušlo Angyalfimu, ktorý zároveň triumfoval medzi produkčnými vozidlami.

Bohužiaľ k zmene na prvom mieste dnes nedošlo v skupine S1600. Béreš to síce skúsil, keď v prvých dvoch ranných rýchlostkách porazil Bútora a zmenšil jeho náskok na niečo cez šesť sekúnd, Maďar však dokázal reagovať a Bérešovi utiekol o takmer desať sekúnd. Tým pádom sa Bútorov náskok zväčšil na 15,8 sekundy, čo pri vyrovnanosti oboch jazdcov a počte kilometrov pred cieľom znamenalo jeho prvenstvo. K žiadnej jazdeckej chybe ani technickým problémom nedošlo a Béreš tak zaznamenal ôsme miesto absolútne a druhé v S1600.

Medzi slovenskými posádkami skončili druhí Riečica s Krížom, tretí Drotár s Bánocim a vďaka dnešným problémom na RZ 13 a strate 3,5 minúty sa na tretie miesto prepadli Gavlák s Novákom.

Víťazstvo v triede A5 sa dnes podarilo uhájiť Molnárovi so Sucháčom, druhé miesto v skupine A7 získali Vlasatý so Stropkovičom, prvenstvo v N1 utržili Pollák so Švecom, ktorí však boli v tejto triede od začiatku pretekov osamotení.

RZ 12 - RZ18 Benik

Druhým podujatím Majstrovstiev Slovenska v rally bude Rally Matador Tatry v posledný aprílový víkend. Maďarský šampionát pokračuje v rovnakom termíne na Vredestein Rally v Miskolci.