Igor Kaláb vyhrál úvodní závod ME na okruhu Vallelunga, Filla pátý
     3.4.2006 09:48 - Pavel Jelínek

Brněnský jezdec Igor Kaláb skvěle vykročil do nové sezóny, když vyhrál úvodní závod mistrovství Evropy silničních motocyklů na okruhu v italské Vallelunze.

Igor  byl vloni ve stejném šampionátu se snůlou a s minimálním ostupem "až" třetí ve třídě do 125 ccm a rád by letos  vybojoval  titul.

V silnější kubatuře do 250 ccm skončil na slušném pátém místě další Brňan Michal Filla.

Příští závod se pojede ve dnech 15. až 17. dubna v nizozemském Assenu.

Výsledky:

Do 125 ccm: 1. Kaláb (ČR/Aprilia), 2. Lasser (Něm./KTM), 3. Vivarelli (It./Honda), 4. Krummenacher (Švýc./KTM), 5. Lacalendola (It./Honda)

Do 250 ccm: 1. Lifoot (Brit./Honda), 2. Cajback (Švéd./Aprilia), 3. Polzer (Rak./Aprilia), 4. Milovanovic (Švéd./Aprilia),