Rallye Eger : Josef Béreš junior vítězem prvního kola slovenského šampionátu
     3.4.2006 10:30 - tisková zpráva

V okolí maďarského mesta Eger odštartovala uplynulý víkend sezóna majstrovstiev SR v automobilových súťažiach rely. V rámci slovenských majstrovstiev potvrdil úlohu favorita úradujúci majster Jozef Béreš ml. so spolujazdcom Petrom Starým na vozidle Suzuki Ignis S1600 vo farbách Suzuki Motorsport.

Najväčším súperom im bol maďarský jazdec Róbert Bútor jazdiaci na rovnakom aute. Počas všetkých rýchlostných skúšok sa táto dvojica naťahovala o stotinky sekúnd aby nakoniec rozhodla až 15 rýchlostná skúška, keď naša majstrovská posádka nie najšťastnejšie odhadla počasie a zvolila nesprávne pneumatiky.

Toto rozhodlo v ich neprospech a nakoniec skončili vo svojej triede S1600 na druhom mieste. V celkovom poradí im patrí pekné deviate miesto čo je pri veľmi dobre obsadenej rely úspech.

Jozef Béreš ml. – jazdec:Bola to veľmi krásna a náročná súťaž. Po oba dva dni sme sa ťahali o sekundy s maďarským jazdcom Bútorom. Nakoniec sme skončili o 8 sekúnd za ním, čo je dôsledkom voľby nesprávnych pneumatík, ale aj o tom je rely. Spokojný som, že sme s ním dokázali držať vyrovnaný krok na jeho domácich tratiach. Ďakujeme divákom za podporu a už sa tešíme na Korziku.“

Petr Starý – spolujazdec:Sme radi že sme v cieli rely Eger. Skončili sme na druhom mieste v triede S1600. Mohlo to byť lepšie, ale na 15 rýchostnej skúške sme zle zvolili pneumatiky, čo nás veľmi mrzí. Na druhej strane sme dokázali držať tempo s maďarským jazdcom Bútorom, ktorý je tu doma a dokonale pozná tunajšie trate. Ďakujeme fanúšikom, ktorí nám držali palce.“

Fotogalerie:   Brněnský drak v momentkách Pavla Malého