Grand Prix Turecka, Istanbul
30. dubna – závod

Karel Abraham

22.místo (2.06,563 sec)

Start do závodu jsem měl velice dobrý. Bohužel asi v polovině trati vyjel jiný jezdec a mě tak hodně zdržel a předjelo mě hodně jezdců.Závod byl docela těžký, proto, že jsme bojovali ve skupince s Espargarem, Bradlem a Contim. Moje motorka ztrácela na rovinkách, takže jsem musel hodně dohánět v zatáčkách, což se mi dařilo.

V posledním kole se mi podařilo předjet ješte Contiho a Ransedera a dojet tak na 22. místě. Dojelo 35 jezdců, takže moje pozice, i vzhledem ke startovní pozici, nebyla špatná. Kvalifikace se budu snažit vylepšit. Právě ty mi udávají lepší pozice v závodě.“

Jakub Smrž
7.místo (1.59,747 sec)

Po dnešku jsem strašně moc spokojený!!! Warm up jsme jeli na suchu a zkoušeli jsme jiné nastavení vidlic. Do závodu jsme ještě udělali malé změny, ale protože warm up nebyl špatný, nedělali jsme dále už žádné větší změny. Start do závodu se mi moc nepovedl, ale povedlo se mi zvolit dobrou stopu do první zatáčky a okamžitě jet rychle.

V prvním kole jsem byl na 8. místě a celou dobu sledoval první skupinu a za ní jedoucího Guintoliho. Snažil jsem se ho dojet, ale nechtěl jsem jít za hranici moc velkého rizika, takže se mi nepovedlo dostat se těsně za něj. Posledních pár kol jsem už zvolnil, když jsem viděl, že ho těžko dojedu a dojel si pro jisté body. Tým opět odvedl perfektní práci a motorka fungovala výborně.

Jsem strašně rád, že to takhle dopadlo a celý víkend se dařilo. Ještě je hodně věcí, které můžeme vylepšit jak na motorce, tak já na svém stylu a věřím, že to přinese své ovoce.“