Josef Král ulil start a přišel o skvělý výsledek
     1.5.2006 19:14 - tisková zpráva

FORMULE BMW   30.4. 06            LAUSITZRING

Čtvrtý závod  FORMULE BMW  konaný v rámci motoristického víkendu na okruhu Lausitzring asi 40 kilometrů severně od Drážďan vyhrál  podobně jako v sobotu Christan Vietoris před znovu druhým Mika Makim. Třetí dojel nováček seriálu Rakušan Philip Eng.

Český pilot Josef Král  startoval z 9 pozice na startovním roštu. Po předčasném startu byl penalizován a nucen ve 4 kole projet boxovou uličkou. Tím se  propadl  z 5 až na 20 místo.

Myslel jsem si že startér bude startovat podobně jako v sobotu, ale dnes udělal delší pauzu před finálním zhasnutím červené na startovacích světlech. Já jsem to prostě riskl, ale nevyšlo to.“

Král však skvělou stíhací jízdou předjížděl jednoho soupeře za druhým a během 5 kol deklasoval 7 soupeřů. Vrcholem bylo využití klopené zatáčky před vjezdem do cílové roviny. V posledním kole totiž využil jejího sklonu a Němce Zacherleho předjel na cílové pasce sjetím z vnějšího okraje dráhy k vnitřnímu. „Využil jsem sklonu a tím jsem  měl  rychlejší nájezd do cílové roviny. Jsem ale zklamaný ten ulitý start mě asi stál nejlepší umístění v  letošní sezóně a body do celkového pořadí.“

Příští závody se konají 6. – 7.5. v rámci Velké ceny Evropy Formule 1 na Nurburgringu