Kart Arena – stříbro v ME, ale zlato v MČR z letošního Ecce Homo
     8.6.2006 09:47 - tisková zpráva

ME, MČR – Ecce Homo Šternberk: 3.–4. 6. 2006

Čtvrtý závod MČR v závodech automobilů do vrchu se opět uskutečnil na tradiční trati „Ecce Homo“ ve  Šternberku. Závod byl současně podnikem započítávaným do ME. Tato krásná  trať patří mezi nejdelší „vrchařské“ tratě u nás, svou délkou 7800 m a převýšením 307 m navíc letos tento podnik vykročil svým 101. ročníkem do druhé stovky ve svých historických análech.

Protože šlo o podnik započítavaný do ME, tak sobota byla celá vyhrazená pouze pro tréninkové jízdy a závodní jízdy pak následovaly až v neděli. Kart Arena Racing Team opět nasadil do skupiny Super Production (dále jen SP) dvojici osvědčených vozů Peugeot 306 a jezdci Kusý a Zahradníček završili počet startujících v této atraktivní skupině na 11 účastníků, přičemž 2 zahraniční jezdci soutěžili pouze v rámci závodu v ME a tak v MČR se účastnilo 9 soutěžících.

Tréninkové jízdy začaly po nočním dešti na mokré trati a tak většina účastníků zvolila „mokré“ obutí na své vozy. V první tréninku byl nejrychlejší jezdec Kart Arena Racing Teamu Milan Zahradníček, který cca o 4 sekundy byl rychlejší jak jezdci Auto Kelly Racing Teamu Petr Vojáček a Martin Jerman. Do této jízdy nenastoupil Piergiorgio Bedini se svou tovární Alfou Romeo 147, který zatím suverénně vévodí v závodech ME automobilů do vrchu a nepoznal letos porážku, proto se s napětím očekávala druhá tréninková jízda, která po dopoledním oschnutí trati se jela již na suchých pneumatikách.

To se také odrazilo na dosahovaných časech, které byly patřičně rychlejší vůči prvnímu tréninku. Piergiorgio Bedini se svým časem 3:52,84 nakonec zařadil na „pomyslné“ třetí tréninkové místo za Martina Jermana a nejrychlejšího Milana Zahradníčka (čas 3:51,13). Přestože jezdec Kart Arena Racing Teamu Zahradníček byl v tréninku nejrychlejší, dalo se očekávat v samotném závodě podstatné zrychlení Piergiorgio Bedini se svou velmi rychlou Alfou Romeo, ale také u Martina Jermana, který před tímto závodem vedl průběžné pořadí MČR těsně o jeden bod před Milanem Zahradníčkem.

Nedělní ráno bylo chladné a zamračené, ale podle předpovědi počasí hrozily také dešťové přeháňky. Bohužel jak je letos „zvykem“, že není dne kdyby se nepřehnala dešťová přeháňka, tak ani závodní neděle nebyla výjimkou. Přestože se začalo závodit na suchu, bylo otázkou času, kdy začne pršet. Tedy spíše každý jezdec se „hrozil“ toho, že právě ho potká déšť na suchých pneumatikách. Naštěstí se déšť spustil ještě před startem jezdců skupiny Super Production a tak stačili jezdci přezout na mokré gumy a první závodní jízdu mohli odjet za regulérních srovnatelných podmínek.

Ale mokrá trať vůbec nevadila jezdci Bedinimu, který jako jediný dokázal i na mokru zajet čas pod 4 minuty, a to 3:59,71. Potvrdil tak proč vede průběžně ME v závodech do vrchu a získal cca 2,5sekundový náskok na druhého Milan Zahradníčka z Kart Arena Racing Teamu.

Také ve druhé závodní jezdě Piergiorgio Bedini kraloval a byl svým časem 3:50,54 opět nejrychlejší. Na druhé místo se v součtu časů nakonec propracoval Tomáš Kusý z Kart Arena Racing Teamu, přestože byl v této jízdě až třetí o 0,52 sekundy za Petrem Vojáčkem z další Alfou Romeo 147. Ale o pořadí vlastně rozhodovala „mokrá“ první závodní jízda, kde dokázal svého soupeře porazit o 4,91 sekundy.

Bohužel Milan Zahradníček tento pro něj dobře rozjetý závod nedokončil, protože ho zradila převodovka závodního Peugeotu 306 v opravné jízdě, kterou po havárii před ním jedoucího Martina Jermana absolvoval.

Výsledky závodu ME, MČR: 1. Piergiorgio Bedini (součet jízd 7:50,250), 2. Tomáš Kusý (7:59,730), 3. Lukáš Vojáček (8:02,540), 4. Petr Vojáček (8:04,120), 5. David Losman (8:09,250), 6. Claudio Giobbi (8:12,480), 7. Gabriela Jermanová (8:33,100) a 8. Petr Žižkovský (9:25,260).

Další závod započítávaný do MČR se bude konat 17.–18. června v Dobšiné na Slovensku, podnik se započítává také jako závod FIA Zóny střední Evropy a FIA Challenge pro soudobé vozy.