Zábava starších pánů v Group C Racing začala na Brands Hatch
     3.7.2006 19:20 - Vladimír Rožánek

Na známém okruhu v Brands Hatch začala nová sezóna Group C – GTP Racing, kde startují převážně vozy z bývalého MS sportovních prototypů a jejich zaoceánské obdoby pod jménem GTP. Tento britský okruh je znám především klopenými zatáčkami po vzoru Indy.

Na prvním závodě v Brands Hatch se sešlo hned 17 krásných vozů mezi kterými zaujal převážně Nissan NTP1 GTP v rukou Nicka Randalla, který s pěkným vozem zajel bohužel až 11. tréninkové místo a nedařilo se mu taktéž v závodech a obě jízdy se svým Nissanem GTP nedokončil.

Velice překvapivým vítězem kvalifikace se stal David Mercer, jenž pilotoval vůz Spice SE90C Cosworth DFR a časem 1:20,051 si zařídil pole positions. Další dvě místa na startu zaujaly podle výsledku tréninku Jaguáry XJR12 a XJR16 v rukou Lawa a Eyreho. Až čtvrtý tréninkový čas předvedl Sumpter na Porsche 962 TS/03C. Ve startovním poli se však ještě objevily i vozy Gebhardt Cosworth nebo Argo Chevrolet, které jsme kdysi obdivovali i u nás při Interserii.

První závod pro sebe získal David Mercer se svým Spice SE90C Cosworth po šestnácti kolech najel na druhého Lawa s Jaguarem 2,8 vteřiny. Pěkný souboj až do konce sváděli Eyre na Jaguaru se Sumpterem na Porsche 962C. Posledním v cíli byl jediný Evropan, který nepochází z britských ostrovů a se svým Marsch Chevroletem 84G obsadil Němec Schleifer až 13. místo.

Druhý závod dopadl obdobně, ale start závodu přinesl nečekanou strkanici, ze které lépe profitoval David Mercer a opět zabodoval plným počtem bodů. Druhý dojel Law, ztratil na vítězný vůz Spice 1,436 vteřin. Třetí do cíle dorazil Sumpter na Porsche 962 a pěkné bramborové místo odvezl z Brands Hatche Gary Pearson s prototypem ADA Cosworth DFZ.

Vůbec nejrychlejší závodní kolo víkendu zajel vítězný Mercer a mělo podobu 1:20,691s.