Nový Zéland: Harri vede útok Peugeotu
     tisková zpráva

Rallye Nový Zéland (16. – 18. 4. 2004)

Auckland 16. dubna 2004 -.Jezdec týmu Peugeot Harri Rovanperä zakončil první den Rallye Nový Zéland na druhém místě. Ještě po sedmé rychlostní zkoušce soutěž vedl, stejně jako předtím jeho týmový kolega Marcus Grönholm. Tomu patří po výletu mimo trať a přemetu s vozem místo třetí.

První etapu tvořilo pět lesních rychlostních zkoušek a dva průjezdy divácké super stage v Manukau. Tratě byly ráno vlhké, ale odpoledne se již jelo po suché šotolině. Nový Zéland je proslulý svými rychlými a plynulými tratěmi a právě taková byla i dnešní etapa. Poprvé se také trénovalo systémem Mille pistes - tzn., že druhá část seznamovacích jízd se koná vždy ráno před startem posádek do ostrých rychlostních zkoušek.

z Mexika 2004Při svém druhém startu s Peugeotem 307 WRC jel Harri velmi rychle a čistě. Vyhrál dvě rychlostní zkoušky a během dne se mu vyhnuly jakékoli problémy. Do servisní zóny v Auklandu se vrátil spokojený a těší se na další úspěchy v druhém soutěžním dni.

Dnešek jsem si opravdu užil,“ řekl Harri. „Měl jsem dnes velmi dobrý pocit z vozu a byl bych schopen jet i rychleji. Od startu jsme udržovali dobré tempo. Mám opravdu velmi rád dlouhé úseky a proto jsme 48 kilometrů dlouhou erzetu Possum projeli opravdu na plný plyn. Na divácké vložce jsem se rozhodl neriskovat naši pozici pro zítřek. Na voze nebudeme nic měnit, je perfektní.“

Marcus dnes vyhrál také dvě rychlostní zkoušky a byl ve vedení až do RZ6, kde v pomalé poslední zatáčce otočil svůj vůz na střechu. Naštěstí se mu podařilo na konci etapy i s poškozeným vozem udržet rychlé tempo a zakončit den na třetí pozici - pouze půl minuty za lídrem rally. Také jeho Peugeot fungoval bezchybně.

Byla to hloupá chyba,“ řekl Marcus. „V roce 2001 jsem byl na tom samém místě na dvou kolech. Bohužel, tentokrát jsme šli ven. Diváci nás vytlačili zpátky na trať, ale ztratili jsme tam více než 30 sekund. Jsem zklamaný, jeli jsme do té doby velmi dobře a drželi se na špici. Ještě je ale před námi dlouhá cesta a nastavení auta je dobré. Budeme tvrdě útočit!“