Lukáš Pešek pojede v Brně z PRVNÍ řady a z třetí pozice
     19.8.2006 18:43 - Pavel Jelínek

Slušné třetí místo obsadil v dnešní kvalifikaci třídy do 125 ccm na nedělní závod mistrovství světa silničních motocyklů český jezdec Lukáš Pešek na továrním motocyklu Derbi. Neudržel sice své vedoucí postavení po páteční kvalifikaci, nicméně startuje  z první řady!!

Bohužel, se starty je  Lukáš  poněkud  na štíru a snad tedy doma  udělá vyjímku a  odstartuje slušně. Všichni tři nejlepší jezdci v nejslabší třídě pokořili hranici dvou minut a osmi sekund na okruh.

V závěru tréninku se celkem zlepšil i druhý český jezdec Karel Abraham, který nakonec obsadil osmnácté místo se ztrátou necelých dvou sekund na nejrychlejšího Fina Kallia. Další podrobnosti z jeho týmu přineseme později v oficiální tiskové zprávě, kterou  očekáváme.

Další Brňan Michal Šembera, startující premiérově v MS na divokou kartu skončil na 34. místě a Michal Prášek obsadil předposlední 42. místo.

Tréninky provázelo pěkné slunné počasí a fandové věří, že vydrží i na hlavní klání v neděli.

Výsledky - kvalifikace:

Do 125 ccm: 1. Kallio (Fin./KTM) 2:07,884, 2. Bautista (Šp./Aprilia) -0,025, 3. Pešek (ČR/Derbi) -0,123, 4. Faubel (Šp./Aprilia) -0,408, 5. Pasini (It./Aprilia) -0,475, 6. Terol (Šp./Derbi) -0,630, 7. Gadea (Šp./Aprilia) -0,878, 8. Simon (Šp./KTM) -0,910, 9. Talmacsi (Maď./Honda) -1,068, 10. Lai (It./Honda) -1,184,

... 18. Abraham (ČR/Aprilia) -1,976, 34. Šembera -3,914, 42. Prášek (oba ČR/Honda) -6,640.

Fotogalerie:   Lukáš Pešek při pátečním tréninku na GP ČR v Brně 2006 od Jirky Navrkala