Chantal Poullain se vrací na okruhy? S BMW.
     29.9.2006 10:47 - tisková zpráva

Závody jsou jako droga, když je zkusíte stále se k nim vracíte. To právě dnes potvrdila i Chantal Poullain při utajeném testování na Mosteckém autodromu! Již minulý víkend byla na Masarykově okruhu při Podzimní ceně Brna, kde s pomocí Jakuba Jandy prezentovala nadaci Archu Chantal.

Potkala zde „staré“ známé z dob, kdy se úspěšně proháněla po okruzích s cupovým Fordem Fiesta. Od té doby uplynuly již tři roky a touha k usednutí zpět do ostrého závodního vozu je čím dál tím větší.

Nabídka přišla z BMW 1 Challenge, od kterého přijala pozvání na svůj možný návrat. Předběžně byl dohodnutý start při A1 Grand Prix v Brně, ale Chantal se nechce jen tak vozit, nýbrž závodit. „Kdyby jsem si se „stotřicítkou“ nerozuměla radši nepojedu, jen tak se plácat po okruhu nechci.“

Proto dnes přijela s týmem Cardo na mostecký okruh otestovat svou novou zbraň – BMW 130i Challenge. Pod kapotou „bavoráku“ se skrývá třílitrový šestiválec s 280-ti koňmi, což je víc než dvojnásobek naposledy řízeného závodního vozu Ford Fiesty. Navíc si Chantal musela zvykat na zadní náhon z kterého byla z počátku rozpačitá. K negativu přispíval ještě fakt, že trať byla po nočním dešti po dobu testu navlhlá.

Ke konci dvouhodinového testu Chantal zajížděla časy o necelé čtyři vteřiny horší než je nejlepší čas jezdců ze špičky BMW 1 Challenge. „Hlavně z počátku jsem byla hodně v rozpacích, vůz se úplně jinak chová, ale začínám si na něj zvykat škoda že je už dnes konec. Stále nejsem ještě rozhodnutá zda pojedu, více nám napoví další testy.“

Je ale známo, že když nasadí jezdec nové pneu, jeho čas se rázem zlepší o dvě vteřinky a po dalších testech by se Chantal mohla hodně přiblížit i vedoucímu poli závodníků v BMW 1 Challenge.