A1GP v Mexiku: Češi po velkém boji těsně za body
     26.3.2007 13:12 - tisková zpráva

Jarek Janiš dojel po velkém boji v obou mexických závodech A1GP na 12. místě a český tým tak odjíždí bez bodového zisku. Češi mají dva závody před koncem sezony na svém kontě 26 bodů a v průběžném pořadí jim patří 12. příčka.

Jak už je při závodech A1GP zvykem, neděle přinesla i v Mexiku skvělou podívanou s spoustou tvrdých soubojů v celém startovním poli. Janiš do sprintu vyrazil z 15. pozice a hned po startu si díky odvážné reakci a troše štěstí o tři příčky polepšil, když se dokázal vyhnout kolizi vpředu. O pár kol později se na chvíli dostal na 11. místo a snažil se o další postup vpřed, ale poškozené zadní křídlo po nájezdu jednoho ze soupeřů rozhodilo vyvážení vozu a musel se smířit se 12. místem v cíli.

Na startu hlavního závodu stál Janiš, stejně jako ostatní jezdci na sudých místech, ve špinavé stopě a přišel o jedno místo, o dvě kola později ho ale vybojoval zpět. Poté tvrdě bojoval s vozy Indonésie a Nového Zélandu, tým se rozhodnul pro brzkou zastávku v boxech. Janiš zamířil do boxů po devátém kole, a přestože zastávka mohla být rychlejší, rychlost práce českých mechaniků byla stále v lepší polovině startovního pole.

Janiš se na trať vrátil na 19. místě, ale po zastávkách dalších týmů stoupal vpřed a od 19. kola jezdil na 12. pozici. Tu udržel až do cíle, ačkoliv byl po celou dobu zapojen do velkého souboje mnoha vozů. Mezi osmým až 13. místem v cíli byl rozdíl necelých pěti sekund.

Jarek Janiš: „Upřímně řečeno jsem od tohoto víkendu čekal více, ale nevyšlo to. Start sprintu byl hodně divoký, vpředu došlo ke kolizi a jenom jsem hádal, kterým směrem mám jet, ale měl jsem štěstí a do ničeho jsem nenarazil. Bohužel někdo zezadu najel do mě a musel jsem závodit s poškozeným zadním křídlem, což nám uškodilo. Z

bytek závodu jsem strávil bojem s jinými vozy a totéž lze říci i o hlavním závodu. V něm jsme zvolili brzkou zastávku, ale nebyla perfektní. Při všech soubojích jsem se bavil, ale raději bych jel osamoceně v popředí závodu.“

Antonín Charouz, šéf týmu: „Tentokrát jsem bohužel nemohl být přímo v místě závodu, ale snažil jsem se být co nejvíce v kontaktu. Tento víkend jsme museli rozdělit síly a věděli jsme, že to nebude lehké. Připravili jsme se, jak to jen nejlépe šlo, ale nestačilo to. I po kvalifikaci jsem doufal v zisk bodů, protože naše zastávky jsou obvykle výborné, ale tentokrát jsme při nich nic nezískali.“

Fotogalerie:   Rally Vysočina 2007, Ivo Nesrovnal