Motokrosu mládeže se u nás začíná dařit
     18.4.2007 18:18 - tisková zpráva

Obhájíme titul mistra Slovenské republiky ?

V překrásné scénérii žilinského městského motokrosového areálu , byl zahájen seriál Mezinárodního Mistrovství Slovenské republiky v motokrosu mládeže, který se skládá ze šesti závodů na mistrovských tratích překrásné slovenské přírody.

Za mezinárodní účasti jezdců z Polska, Maďarska, České republiky a Slovenska, byl v neděli 15. dubna sveden boj o první mistrovské body motokrosu mládeže. Z
našich startovali bratři Schneiderové ve třídě 65 ccm na strojích KTM a ve startovním poli dvaadvaceti jezdců se neztratili.

V první jízdě vyhrál systémem start - cíl Dominik Schneider a mladší Erik byl na třetím místě. Po poradě s vedením týmu se do druhé jízdy odpoutali hned po startu a nechali za sebou jezdce Polska, Madarska , Slovenska, kteří přijeli zkoušet síly soupeřů na nadcházející závody mistrovství Evropy.

V této jízdě zanechali bráškové své soupeře v dostatečném odstupu a dojeli na prvním a druhém místě. Hezký sportovní výkon předvedl i ivančický "motokrosař" na stroji KTM 50 SX  Ondřej Pokorný, který i přes několik pádů v druhé jízdě udržel celkové třetí  místo.

Jezdci byli odměněni bohatými věcnými cenami a sportovními poháry, ale hlavně dovezli cenné mistrovské body, aby mohli obhájit loňské sportovní úspěchy.
Věříme, že sportovní výkony a také ten pověstný kousíček sportovního štěstí
vydrží do konce letošní sezóny .

Martin Schneider
manager týmu

Prozatímní kalendář závodů v motokrosu mládeže na rok 2007

Duben  01.04.   Óneal Cup Městečko Trnávka  (Dominik 2x první místo Erik        2x třetí místo, Eva  nestartovala pro poruchu startování motocyklu)