KW Berg-Trophy 2007 letos poprvé zavítal na Slovensko
     7.5.2007 09:39 - tisková zpráva

ZVOLEN – OSTRÁ LÚKA

Jezdci seriálu KW Berg-Trophy 2007 letos poprvé zavítali i na Slovensko, a to na trať do Zvolenu – Ostré Lúky. Na sto jezdců z České republiky, Slovenska a Polska si změřilo své síly na trati dlouhé 2550 m. Sobotní i nedělní ráno bylo ve znamení velkého přívalu deště, takže tréninky se odehrávaly na mokré trati, při závodních jízdách postupně trať osychala.

Oba závodní dny vyhrál Miloš Zmeškal z ARC Kyjov na voze Ralt F3. Druhé a třetí místo si vyměnili Michal Novický z Kovosteelu Hobitech Sudoměřice na voze Faster Ninja a Martin Šípek (BMW M3) z týmu SVC Motorsport Náchod. V neděli jim byl velkým soupeřem mladý Michal Křemen s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX, který z druhého místa po první jízdě musel pro poruchu převodovky odstoupit.

Po oba dny byli diváci svědky i několika havárií. Nejhůře dopadli bratři Melichárkovi s BMW M3 a Martin Zimák s Peugeotem 106. Jejich vozy nedobrovolně opustily krkolomně trať, samotným jezdcům se nic nestalo. V celkovém pořadí KW Berg-Trophy si upevnil první místo Miloš Zmeškal a před dalším závodem v Partizánském, který se koná za čtrnáct dní, má již větší náskok