Pro MS Racing tentokrát tradiční závod v italské Monze zisk bodů neznamenal.
     15.5.2007 06:05 - tisková zpráva

Dne:        14.5.2007              WSBK Itálie / Monza – po závodě

190 km/hod! Průměrná rychlost, jejíž hodnota je snad tím nejlepším přívlastkem pro vyjádření samotné dramatičnosti jedenácti kolového závodu třídy Superstock 1000 do kterého nastoupili oba jezdci MS Racing týmu. Přičemž Matěj Smrž byl na startu 17-tý a Barry Burrell 25-tý. Po startu to ovšem vypadalo spíše obráceně. Do cíle však oba přijeli jen s rozdílem jedné příčky, ale již v poli nebodujících jezdců. Samotný závod byl velmi dramatický a protkán spoustou havárií.

Matěj Smrž:/17.místo/
Věděl jsem už dopředu, že závod v Monze nebude „jen“ o jezdeckém umění, ale hlavně o technice a štěstí. Po celý víkend jsme usilovně pracovali na motorce a myslím si, že se nám opět povedlo udělat další změny k dobrému. V závodě jsme měl jak štěstí tak i smůlu. Start nebyl vůbec špatný, ale první šikanu jsem přebrzdil a tím jsem ztratil asi 7 pozic. Bojoval jsem celý závod ve velké skupině, která sahala po bodech, bohužel to však dnes na žádný nestačilo.

Udělal jsem z přemíry snahy v závodě mnoho chyb a pak už nebylo možné je za tak krátký závod umazat zpět. Teď už přemýšlím o dalším podniku který nás čeká britském Silverstone, protože jsem ve skutečnosti rád, že už je Monza za námi. Byl to náročný víkend, ale jsme znova o kus dále v nastavení motocyklu.“

Barry Burrell: /19.místo/
Dá se říci, že to byl dobrý víkend i přestože jsem stále ještě bez bodového zisku. V první kvalifikaci jsem skončil jako 18-tý. Měl jsem dobrý pocit s nastavením motocyklu, bohužel druhá kvalifikace zhatila moji snahu posunout se na startovním roštu vpřed, neboť po třech kolech motorka vypověděla službu. Na závod jsem se i tak těšil a start podle toho i vypadal. Nájezd do první šikany však byl trošičku drsnější.

Měl jsem drobnější problémy při výjezdu z pomalých zatáček, ale naopak v těch rychlých motorka fungovala skvěle a i top speed byl o.k.! I přestože jsem nedosáhl na body jsem spokojený, protože jsem dokázal sundat jednu vteřinu ze svého víkendového maxima a stát o jednu řadu vepředu na startovním roštu mohl jsem bodovat o body. Zkrátka potřebuji více štěstí .“