IFM: Porucha zbrzdila pilota týmu I.S.R. Götze
     19.5.2007 21:55 - tisková zpráva

Smůla potkala Maximiliana Götze z českého týmu I.S.R. v prvním závodě nového mistrovství International Formula Masters ve Valencii. Po startu z pole position se německý jezdec ujal vedení, které si s přehledem držel. Asi po čtvrtině závodu však začal ztrácet. Důvodem byla porucha převodovky. Od desátého z devatenácti kol mohl jet už jen na čtvrtý rychlostní stupeň. Proto se propadl na konečné desáté místo.

Byl to historicky první závod, neboť formule IFM je zcela nová série. Jednadvacetiletý Götz jel od startu famózně. Z roštu se odlepil nejlépe a od první zatáčky suverénně vedl poli s 31 závodníky. Jeho bezvadný výkon srazila až porucha řazení. Pro českou stáj I.S.R. je přesto velmi pozitivní, že do technického zádrhel, Götz všem ujížděl, byl o vteřinu rychlejší než jeho soupeři.

Nová série vzešla z loňské F3000 International Masters, v níž získal titul Jan Charouz. Letos v ní závodí zcela nové monoposty Tatuus/N.Technology postavené podle předpisů S2000. Jeden z dvojzávodů se uskuteční i na brněnském Masarykově okruhu (16.-17. června).

Kdo je Maximilian Götz? Jednadvacetiletý rodák z Ochsenfurtu se k závodům vrací po více než roční přestávce, kterou vyplnil testováním speciálu Ferrari FXX. Předtím jezdil Euroserii F3 a jeho největším dosavadním úspěchem je titul šampiona německé formule BMW v roce 2003.

Maximilian Götz: „Je to škoda, byl jsem hodně smutný, když jsem viděl, jak mě soupeři předjíždějí a já se nemůžu bránit. Je ale důležité, že máme vysokou rychlost. Když nebude technický problém, měl bych být opět vepředu .“

Igor Salaguarda, šéf týmu: „Postihla nás závada, která trápí vlastně všechny stáje. Někomu odešlo řazení v testech, dalšímu v tréninku či kvalifikaci, my měli tu smůlu, že auto přestalo fungovat v závodě, který jsme ještě tak suverénně vedli. No nic, příště, nejlépe už zítra, se to snad nebude opakovat..“

Nedělní jízda bude k vidění v přímém přenosu od 13.45 na Eurosportu 2, startovní roštu určil výsledek dnešního závodu s tím, že prvních osm pilotů vyrazí v opačném pořadí.