Tragédie na rallye v Argentině
     28.5.2007 15:34 - Filip Garaj

Piata rýchlostná skúška tretieho podniku argentínskych rallyových majstrovstiev, Rally de Tucuman, sa stala osudnou pre navigátora Alejandra Martineza.

Posádka Collado - Martinez vodiaca po trati vozidlo Mitsubishi Lancer Evo VI sa do problémov dostala po jednom z horizontov, kedy Collado stratil nad autom kontrolu a to následne narazilo do betónového múrika.

Jazdec utrpel otras mozgu a v bezvedomí bol prevezený do miestnej nemocnice. Navigátor už toľko šťastia nemal. 31-ročný Alejandro Martinez svojim zraneniam na mieste podľahol…

Súťaž bola okamžite prerušená. Body, aj keď kvôli skráteniu pretekov iba polovičné, sa rozdávali na základe poradia v cieli prvej etapy. Víťazstvo tak pripadlo hneď dvojici jazdcov, keďže po prvom dni mal rovnaký súčet časov Sanchéz i Ligato.

V ďalšom harmonograme súťaže nakoniec zostal nedeľný divácky test, ktorý posádky absolvovali na počesť nebohého Martineza.