Jaroslav Starý při premiéře v Bratislavě vyhrál A7, Béreš nedokončil.
     4.6.2007 09:01 - tisková zpráva

TEMPUS STYLLEX rally team na Škoda Rally Bratislava 2007:
Béreša zastavila poškodená poloos, Jaroslav Starý vyhral v A7.

Škoda Rally Bratislava 2007, druhé podujatie seriálu Majstrovstiev Slovenska TEMPUS RALLY 2007, odštartovala v sobotu 2. júna popoludní. Nová posádka teamu TEMPUS STYLLEX Jaroslav Starý - Aleš Jirátko predstavila v hlavnom meste novinku na slovenských tratiach: Renault Clio R3. Jozef Béreš s Petrom Starým sa do súboja o najvyššie priečky zapojili s Renaultom Clio Super 1600.

Prvou rýchlostnou skúškou v sobotu bol mestský okruh Bratislava, kde Béreš zajazdil tretí čas za Pechom (Lancer Evo 9) a Drotárom (Octavia WRC). Odstup od Pecha bol pritom len 0,9 sekundy. J. Starý zajazdil na úvod deviaty najrýchlejší čas a potvrdil ambície zvíťaziť v triede A7. Druhou v poradí bola rýchlostná skúška "Krkavec", ktorá svojim rozbitým povrchom zvýhodňovala posádky na vozidlách s pohonom oboch náprav. Ďodi však dokázal, že patrí k favoritom, keď bol na tejto trati najrýchlejší a prepracoval sa i do čela priebežného hodnotenia súťaže. Jarda Starý pokračoval v spoznávaní nového auta, obsadil rovnaké miesto ako na RS1 a zvýšil svoj náskok na súperov v triede A7.

V  poradí treťou bola v sobotu rýchlostná skúška Vinohrady s nebezpečnými úsekami, pokrytými pieskom. Práve na jednom z týchto úsekov Béreš nedobrzdil do jednej zo zákrut a po krátkom výlete mimo trať stratil niekoľko drahocenných sekúnd. Výsledkom bol celkovo 8. čas a strata prvého miesta v priebežnom hodnotení. Staronovým lídrom súťaže sa stal Pech, Ďodi po RS3 strácal na vedúcu priečku 6,1 sekundy a pred tretím Drotárom mal náskok 1,9 sekundy. Jaroslav Starý zajazdil na RS3 14. čas a s prehľadom kontroloval vedúcu pozíciu v triede A7.

Počas servisnej prestávky začalo v Bratislave a okolí prudko pršať a trať sa stala ešte náročnejšou. Béreš obul na zadnú nápravu mokré pneumatiky, kým však odštartoval, bolo po daždi a trať rýchlo obschla. I napriek tomu dokázal pri druhom prejazde mestským okruhom držať krok s Octaviou WRC Igora Drotára, ktorý bol na RS4 najrýchlejší. Keďže Pech skončil na okruhu piaty, po RS4 bol jeho náskok na posádku teamu TEMPUS STYLLEX už len jediná sekunda! Tretí bol po RS4 Drotár (8,1 sekundy za Bérešom). Posádka Jaroslav Starý - Aleš Jirátko zajazdila pekný 10. čas.

Piata rýchlostná skúška najlepšie "sadla" Václavovi Pechovi, Ďodi skončil druhý, stratil však viac ako 9 sekúnd. Jarda Starý s Cliom R3 zajazdil najlepší čas v triede A7 a celkovo skončil na 12. mieste v absolútnom poradí. Poslednú rýchlostnú skúšku prvého dňa zvládol najlepšie Drotár, posádka Béreš - Starý skončila na piatom mieste. Jaroslav Starý s Alešom Jirátkom úspešne ukončili prvý deň Škoda Rally Bratislava 15. miestom na RS6. V priebežnom hodnotení figurujú na 12. mieste a dominujú v triede A7.

V nedeľu odštartoval do druhej časti súťaže z prvého miesta Václav Pech pred Jozefom Bérešom, ktorý strácal 18,4 sekundy. Tretí v priebežnom hodnotení bol po prvej etape Drotár (strata na Béreša 20 sekúnd). Rýchlo sa meniace počasie a dážď komplikovali správny výber pneumatík. Úvodná RS II. etapy, okruhová Incheba priniesla víťazstvo Pechovi, Béreš skončil so stratou len 0,7 sekundy druhý. Jarolav Starý zajazdil 15. najlepší čas a bezpečne kontroloval prvé miesto v A7.

Najdlhšia rýchlostná skúška súťaže, viac ako 15 km dlhá "Baba", ktorá je známa ako trať pretekov do vrchu, bola pre Ďodiho príležitosťou stiahnuť náskok na vedúceho Pecha. A podarilo sa. Béreš zvíťazil s výrazným náskokom 9,5 sekundy pred Pechom a priblížil sa k prvému miestu na sľubných 9,6 sekundy.  Jarda Starý s Alešom Jirátkom skončili na RS dvanásty a opäť boli najlepši vo svojej triede. Mokrá a rozbitá trať na tretej RS favorizovala posádky na "štvorkolkách", čo Pech dokonale využil a zvíťazil. Jožko síce skončil v RS ako najrýchlejšia "dvojkolka" štvrtý, ale po RS strácal na Vaška 17 sekúnd. J. Starý zopakoval 12. miesto a kontroloval vedúce miesto v A7.

Druhý prejazd cez RS Incheba znamenal pre posádku J. Béreš - P. Starý koniec súboja o prvenstvo. Technická závada (poškodená poloos) im znemožnila pokračovať v dobre rozbehnutej súťaži a napriek sympatickému a bojovnému výkonu Ďodi s Petrom museli predčasne odstúpiť. Smutný koniec ešte zvýraznili technické komplikácie ich najväčšieho súpera Václava Pecha, ktorý po RS riešil problémy s prevodovkou a do konca pretekov jazdil so zaradeným tretím prevodovým stupňom. Víťazstvo bolo naozaj na dosah ruky ...

V závere vylepšili náladu celému teamu Jarda Starý s Alešom Jirátkom, ktorí v posledných dvoch rýchlostných skúškach zajazdili výborný 8. čas v absolútnom poradí, na Škoda Rally 2007 presvedčivo zvíťazili v triede A7 a celkovo skončili pri premiére s novým autom na peknom 10. mieste.

Informácie o priebehu Škoda rally Bratislava, on-line spravodajstvo a komentáre posádok nájdete na teamovej stránke http://www.tempus.styllex.com v sekcii "On Line" .

Posádky teamu TEMPUS STYLLEX čaká 6. - 8. júla 2007 štart na Eurobus Rally Rožňava 2007, ktorá bude ďalším podujatím seriálu Majstrovstiev Slovenska - TEMPUS RALLY 2007. Srdečne Vás všetkých na túto súťaž, ktorá je povestná nádhernými a mimoriadne náročnými traťami, pozývame.