www.car.cz
 

Vyškovská zářiová Böttcher rally letos se změnami !!
     14.7.2007 10:54 - tisková zpráva


Termín 7. – 8. září je v českém motoristickém kalendáři vyčleněn pro 16. ročník oblíbené Böttcher rally, která se v okolí Vyškova uskuteční jako čtvrtý díl Mistrovství České republiky v rally a Mistrovství České republiky v rally historických automobilů. S postupem do národního rallyového mistrovství souvisí řada drobných úprav koncepce soutěže, které byli pořadatelé pro letošek nuceni učinit. Hlavní změnou je, že po dlouhých sedmi letech bude vyškovská soutěž znovu dvoudenní.

 

V českém rally sportu letos došlo k několika podstatným změnám. Minulostí je již systém dvou šampionátů (jednoho mezinárodního a jednoho národního), který se funkcionáři z Federace automobilového sportu rozhodli rozšířit o druhý národní seriál. Nově vzniklé Mistrovství České republiky v rally tvoří celkem šest podniků, situovaných spíše na východ naší země.

 

Všechny soutěže jsou dvou etapové a délka jejich rychlostních zkoušek se pohybuje blízko hodnoty 120 km (tolerance +- 10 km). To pro vyškovské organizátory znamenalo nutnost naprosto změnit schéma soutěže a zařadit do itineráře o dva rychlostní testy více než v loňském roce. Na pátek naplánovali čtyři rychlostní zkoušky na dvou úsecích, přičemž celá druhá sekce se bude konat za záře světelných ramp.

 

Hlavní den závodění na soutěžící čeká v sobotu, kdy jsou připraveny tři rychlostní zkoušky, jedoucí se třikrát. Mezi prověřenými úseky, které byly v různých verzích použity už v předešlých ročnících, by navíc měla zazářit i jedna zcela nová (a dle slov zasvěcených velice kvalitní) „erzeta“, jedoucí se na jihovýchod od Vyškova.

 

Komplikace organizátorům způsobila termínová kolize s Dny evropského dědictví, kvůli které startovní a cílová rampa po desíti letech opustí vyškovské náměstí. K jejímu umístění bude tentokrát využito parkoviště u Agrodomu, odkud v pátek v 18:00 hodin odstartuje první soutěžní posádka.

 

Ředitelství soutěže najde podobně jako v předchozích třech letech zázemí v budově Městského úřadu Vyškov, kde proběhne i výdej itinerářů a administrativní přejímka. Přeskupení bude umístěno znovu před budovu hlavního sponzora soutěže – firmu Böttcher a pro servisní areál pořadatelé využijí prostor vyškovského letiště.

 

Očekávána je účast kompletní špičky celého šampionátu. Jelikož byl letos start umožněn i speciálům kategorie WRC a dalším vozům loni zapovězených skupin, získaly závody „prostředního mistrovství“ na atraktivitě a oba dosud konané podniky ve Valašském Meziříčí i v Hustopečích byly diváky skvěle hodnocené.

 

Dohromady pořadatelé z Hanáckého rally klubu Vyškov očekávají přibližně 60 soudobých a 15 historických automobilů. Vzhledem k výborným vztahům místních organizátorů s Rakušany je navíc pravděpodobná i účast minimálně dvou předních rakouských jezdců.  

 

 

 

Jiří Dokulil, ftr-media 

 

 Böttcher rally 2007 – TI č. 1


 
 
Fotogalerie:   FIA GT Oschersleben © DDPI

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose