Marek Fried s BMW M3 GTR na Babě zvítězil a porazil Dana Michla i Davida Komárka
     24.7.2007 06:38 - tisková zpráva

Matador Motorsport s vozem BMW M3 GTR a pneumatikami Matador vítězí na slovenské „Babě“

SLOVAKIA MATADOR BABA - PEZINOK (SK) : 21. – 22.7. 2007

Již devátým závodem pokračovalo Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu na známé trati vedoucí na kopec „Baba“ nedaleko slovenského Pezinku. V absolutním hodnocení cestovních vozů zvítězil jezdec Matador Motorsport Teamu Marek Fried na voze BMW M3 GTR týmu Roberta Šenkýře.

Své soupeře porazil až zlepšeným výkonem ve druhé jízdě, po první jízdě totiž figuroval na místě třetím. Druhý Dan Michl na speciálu Lotus zaostal o 0,41 sekundy, třetí David Komárek na Mitsubishi Colt dokonce o více než pět vteřin. Stínem vypjatého souboje o prvenství v absolutní klasifikaci kategorie cestovních vozů byla nehoda vedoucího muže po první jízdě Felixe Pailera na Lancii, který ve druhé jízdě v rychlém úseku vyletěl z trati a jeho vůz shořel. Jezdec zůstal nezraněn. Felix Pailer však v první jízdě stihl časem 2,16,136 překonat loňský rekord Štefana Rosiny juniora 2,17,337. Rychlejší byl i Marek Fried v jízdě druhé – 2,17,062.
Na 5100m dlouhé trati dominoval Matador Motorsport Team již druhý rok po sobě, po vítězství a rekordu  v minulém závodě MMČR na Orlicku se ve výborné formě představil i devatenáctiletý Marek Fried. Velkým vítězstvím však skončil závod i pro výrobce závodních pneumatik Matador, na jehož vývojových komerčních osmnáctipalcových plášťů vůz BMW M3 GTR po celý víkend startoval.

Šéf týmu Robert Šenkýř k závodu poznamenal: „Jsem velmi spokojen s našim představením tady na Babě. Opět jsme uspěli v absolutní klasifikaci cestovních vozů, i když naše auto určitě nepatří mezi lehké kopcové speciály. Motivace našeho týmu uspět na Babě byla o to větší, že jsme zde startovali v domácím prostředí a k tomu navíc na pneumatikách Matador. Ty v rozměru 270-305/605-R18 a směsi D11 fungovaly perfektně.
 Perfektní práci však odvedl hlavně mladý Marek Fried, který na Babě s rychlým autem startoval poprvé. Závod od závodu se jeho forma zvedá a Marek se učí poznávat auto na hranici. I přes lehké problémy v tréninku podal v závodě profesionální výkon a dojel si pro další cenné vítězství své kariéry.“

S druhým týmovým vozem BMW M3 GTR startoval na Babě opět po roce  Štefan Rosina st. a vyrovnanými časy dovedl auto do cíle na 26.místě skupiny E1. Svoje maximum z loňska překonal časem 2,37,081 o více než 4 vteřiny.
Zlepšení oproti loňskému roku předvedl i Petr Líbal, který svoje BMW M3 přivedl do cíle na sedmém místě skupiny A.

Program týmu je i nadále náročný. Již zítra začínáme přípravu na  důležitý závod českého okruhového mistrovství v Mostě (10.-12.8.2006), ještě před ním nás však čeká předposlední podnik MMČR do vrchu ve Vsetíně (4.-5.8.2007)