Charouz má již 36. titul mistra, přestože v kvalifikaci havaroval na oleji kolegy
     20.8.2007 08:40 - tisková zpráva

Okruhy: Charouz má titul, ale také přečkal havárii

Po dokonalém sobotním triumfu, v němž vozy týmu AMG M3000 Mercedes obsadily v závodě mistrovství zóny střední Evropy v Piešťanech první dvě místa (viz výsledky níže), přišla dnes pro stáj rozporuplná neděle. Antonín Charouz sice závod Divize 4, tentokrát patřící také do MMČR, vyhrál a slaví tak 36. titul mistra ČR, respektive ČSSR, nicméně radosti předcházelo drama. Šampion totiž v kvalifikaci havaroval na oleji, který vytekl z rozbitého motoru stroje kolegy Václava Nimče.

V dnešním měřeném tréninku nevydržela „kardanka“ Nimčova vozu rhino’s Mercedes Benz AMG DTM CLK. Hřídel mimo jiné rozbila vanu motoru, na trať vytekl všechen olej. Ke vší smůle právě na něm divoce havaroval Charouz. Jel za kolegou své rychlé kolo. V okamžiku se cítil jako na ledě, neměl žádnou šanci cokoli ovlivnit. S velký štěstím po hodinách narazil zadkem mercedesu do bariéry ze starých pneumatik, nikoli do nedaleké betonové zdi.

V závodě na mokré letištní trati klesl po startu na druhé místo za americký Saleen S7-R domácího Mira Konopky. Jakmile ovšem Charouz dostatečně zahřál pneumatiky svého speciálu O2 Mercedesu Benz AMG DTM třídy C, šel ve třetím kole vpřed a vedení si udržel až do cíle. Nimč nestartoval, nicméně bezpečně vládne tabulce zónového šampionátu. Charouze nemůže v MMČR už nikdo předstihnout, ani jeho hlavní soupeř Milan Maděryč s Audi A4 DTM, který dnes skončil třetí se ztrátou 58 vteřin.

Závody automobilů se v lázeňských Piešťanech jezdily v letech 1957-86, slovenští promotéři je obnovili předloni volným mezinárodním závodem. Letos je poprvé součástí MMČR. Po oba dny byl tribuny i další divácké prostory zcela plné, organizátoři odhadovali asi 20 000 prodaných vstupenek.

Antonín Charouz: „Zkraje závodu jsem musel být hodně opatrný, auto na vodě funguje až po pořádném zahřátí kol. Po třech kolech jsem šel do čela a zbytek jízdy si bez potíží hlídal vedení. Je to můj šestatřicátý český nebo československý titul, takže jsem spokojený. Jen si zároveň uvědomuji, že si na ten první ani nepamatuji…Jediný, kdo mě ještě mohl ohrozit, byl Milan Maděryč, ale na mokré trati na mě ztratil bezmála minutu.“

Václav Nimč: „Po bezvadné sobotě přišla velká smůla. Ve chvíli, kdy se hřídel utrhla, jsem se řítil rychlostí kolem 250 km/h a retardér s betonovými bariérami tak sto metrů přede mnou. Byla to jedna z nejtěžších chvil mé kariéry. Naštěstí jsem auto uřídil a tvrdé překážky minul. Tonda měl za mnou smůlu, že se „přiletěl“ zrovna na můj olej. Snad jsme si smůlu vybrali a do konce sezony už bude veseleji. Závody v Piešťanech byly jinak perfektní. Plné tribuny, atmosféra skvělá. Až na tu kardanku…“