Okruhy - A1GP - D4 v Brně: Mücke završil totální triumf AMG M3000
     17.10.2007 11:42 - tisková zpráva

Poslední závod Mezinárodního mistrovství České republiky na okruzích přinesl triumfální konec sezony týmu AMG M3000 Mercedes. Poté, co stáj získala double v hodnocení MMČR i ve středoevropském šampionátu, završila v Brně celkový úspěch i třetí příčkou absolutního pořadí českého žebříčku. Za vítězem Antonínem Charouzem a vicemistrem Václavem Nimčem se umístil jejich německý stájový kolega Stefan Mücke.

Mladý Berlíňan potvrdil bronzovou příčku suverénním vítězstvím v posledním závodě roku v Brně při A1GP – Světovém poháru motorsportu. Podobně jako po většinu předchozích závodů řídil modrý speciál O2 Mercedes Benz AMG DTM třídy C. Druhý vůz týmu, stříbrné kupé rhino’s Mercedes Benz AMG DTM CLK tentokrát dostal k dispozici rychlý Slovák Jan Daniš. Bývalý motokárový šampion a jeden z objevů sezony dojel po druhém místě v kvalifikaci třetí.

Tečkou za okruhovým šampionátem bude volný mezinárodní závod Epilog. Populární šestihodinovka se uskuteční v Brně 27. října. Speciály Mercedes Benz AMG DTM připravované techniky společnosti Charouz Racing System u toho nebudou chybět. Jezdecké obsazení oznámí Antonín Charouz v příštím týdnu.

Stefan Mücke: „Mám radost, že jsem týmu pomohl k takovému úspěchu. Souboj našich Mercedesů Benz s konkurenční značkou Audi byl vlastně přenesenou bitvou z originálního DTM. Pro mě byla sezona v mezinárodní českém šampionátu příjemným doplňkem šampionátů Le Mans Series a FIA Grand Turismo. Jízda se speciálem DTM je totiž zážitkem. Ještě nemám jasno příští sezoně, nicméně pokud by byla možnost pokračovat u Tonyho Charouze pokračoval.“

Jan Daniš: „O víkendu v Brně jsem pochopil, proč jsou závodníci, kteří poznali řízení speciálu DTM, vždy tak nadšení. Jsem totiž dalším z nich! Byl to úžasný víkend, navzdory tomu že jsem věřil v lepší výsledek než bylo třetí místo. Měl jsem na stříbro, nicméně při premiéře toho bylo na mě přece jen trošku moc. Speciál rhino’s Mercedes Benz AMG CLK DTM vyžaduje velmi pečlivý přístup. )

Jeho řízení, celkové ovládání, musí být velmi přesně. Auto neodpouští chyby. Já jich bohužel pár udělal, jako třeba probrždění pneumatik v zaváděcím kole závodu. Kvůli tomu jsem nebyl schopen udržet druhou příčku. Ale zase to byl pěkný souboj pro diváky, ta naše bitva s Milanem Maděryčem.

Za čtrnáct dní se v Brně pojede šestihodinovka Epilog a rád bych opět startoval s vozem týmu AMG M3000 Mercedes,ovšem zatím je to jen ve stadiu jednání.“

Antonín Charouz: „Před začátkem sezony ani při jejím průběhu nás ani nenapadlo, že bychom mohli obsadit v MMČR první tři místa. V podstatě nás na to navedl náš největší soupeř Milan Maděryč. Jakmile při nedávné Podzimní ceně Brna nasadil do Sprintu místo sebe Švéda Theda Björka, otevřel nám cestu k bronzu navzdory tomu, že Stefan Mücke s naším týmem nejel všechny závody.

Pro tovární stáj Mercedes Benz HWA to byla také zajímavá výzva a před posledním závodem nás patřičně motivovala. Z totálního triumfu mám velkou radost a už se těším na příští sezonu, která by po letošním rozmachu šampionátu měla přinést ještě větší konkurenci.“