www.car.cz
 

Hustopeče hlásí atraktivní českou premiéru – Jan Kopecký s Peugeotem 207 S2000 !!!
     23.5.2008 11:02 - Pavel Jelínek


Již pouze hodiny zbývají do středeční noční uzávěrky přihlášek a dny do startu jihomoravské 4. AGROTEC New Holland rally Hustopeče 2008. Přihlášeno je již více než šest desítek posádek a hlavně – pořadatelé mohou ohlásit další velmi atraktivní jezdecké eso.

Je jím východočeský pilot Jan Kopecký, který se letos zaměřuje především na starty ve stále prestižnějším seriálu Intercontinental Rally Challenge a doma v Česku startuje jen mimořádně. Jezdec se sice nedávno objevil shodou okolností rovněž na jihu Moravy, ve Vyškově, nicméně tentokrát pojede přímo se svým novým speciálem pro IRC, tedy s vozem Peugeot 207 S 2000. Takže půjde pro českého diváka o premiérový start s tímto speciálem na české soutěži. „Honza dal přednost Hustopečím před plánovanými testy v Belgii a nás to samozřejmě velmi a velmi těší. Je to jistě veliký bonbónek pro diváky i argument pro ty, kteří třeba dosud s osobní účastí váhali,“ raduje se ředitel soutěže Rudolf Kouřil a zve diváky o posledním květnovém víkendu na jih Moravy.

Připomeňme, že Jan Kopecký při svém nedávném druhém startu v IRC 2008 v Portugalsku dokonce stříbrný! Navázal tak na své těsně čtvrté místo z úvodního podniku IRC v Turecku a celkově po dvojici soutěží seriálu drží výbornou třetí medailovou pozici. A připomeňme dále, že Honza startoval v Hustopečích již vloni, kdy bojoval až do posledních metrů, což se mu nakonec vyplatilo. Vysloužil si tak totiž stříbrnou medaili a to s minimálním rozdílem půl sekundy.

Drobnou výhodou pro něj může být právě fakt, že hustopečské tratě již zná, na rozdíl od největších soupeřů a zájemců o absolutní prvenství. Kterými bude trojice vedoucích jezdců MMČR 2008 Roman Kresta, Václav Pech a Pavel Valoušek. Dva prvně jmenovaní pojedou na AGROTEC rally shodně poprvé, ale na druhou stranu mají tolik zkušeností, že by jim to nemělo činit problémy. Naopak Pavel Valoušek zde již rovněž startoval a s vozem Toyota Corolla WRC má na svém kontě dokonce i absolutní prvenství. Ovšem stejně na tom je také Roman Odložilík, který tentokrát přijede se stejným vozem, jako Jan Kopecký, tedy s Peugeotem 207 S 2000. A připomeňme, že do třetice s tímto speciálem přijede také Josef Peták, stále zrychlující při předchozích startech a tlačící se na stupně vítězů na již uvedené průběžně medailové posádky s lancery.
Pohled do přihlášek několik hodin před jejich uzávěrkou říká, že už dorazila také očekávaná přihláška Karla Trojana, ale také Vojtěcha Štajfa. V jeho Czech National Subaru teamu se navíc premiérově objeví čistě dámská posádka, ale o tom budeme informovat až později.
Aktuální stav přihlášek najdou zájemci zde:
http://www.agrotecautoklub.cz/jezdci-prihlasene-posadky

Trať měří celkem 189 km a nabídne14 RZ, z toho první den - respektive se startem od večerních hodin - šest. Na sobotu tak zbývá osm úseků. Plánky diváckých míst budou již brzy k nahlédnutí na oficiálních stránkách soutěže www.agrotecautoklub.cz, včetně krátkých videozáběrů s ukázkami průjezdu vozidla.

Tisková zpráva IV. AGROTEC New Holland rally 2008
V Brně 21. května 2008

Pavel Jelínek
mediaservis
732 223456


Oficiální stránky: http://www.AGROTECautoklub.cz/
http://www.AGROTEC.cz/

generální sponzor: AGROTEC a.s. Hustopeče


 
 
Fotogalerie:   Winter Trial 2008 z Klatov - foto Pavel Schamberger

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose