3.6.2008 22:59 - tisková zpráva

Německo – Nürburgring
30. května – 1. června 2008

Zatím nejlepší výkon
Ke svému třetímu závodu seriálu IDM vyrazil tým Gold Fren Team Erinac do pohoří Eiffel, kde leží
v nadmořské výšce 600 m.n.m. legendární okruh Nürburgring.
Místní klima přináší velmi proměnlivé
počasí, o čemž se účastníci závodů měli možnost o uplynulém víkendu přesvědčit. Velký byl zájem
diváků, všechny tribuny kolem tratě byly prakticky zaplněny. Pro Ondru byl Nürburgring zcela novou
zkušeností, protože na něm nikdy v minulosti nestartoval. Trať nabízí několik variant, pro IDM byla
zvolena ta kratší, dlouhá přibližně 3,6 km.

Jaroslav Ježek ml., manažér týmu: „V pátečních volných trénincích jsme se učili a pracovali na
nastavení motocyklu. Do sobotní odpolední kvalifikace (ranní program byl pro mlhu zrušen) jsme našli
optimální nastavení a Ondra tak mohl zajet desátý čas, když mu na 2. místo na startovním roštu

10. Ondřej Ježek GOLD FREN TEAM ERINAC CZE Kawasaki 1:31.073

Po startu do první jízdy Ondra doplatil na tlačenici v první zatáčce a propadl se asi na 15. místo. Ještě
během prvního kola ale zabojoval a dostal se na hranici první desítky. Pak si poradil s Němci
Minneropem a Hafenegerem a chystal se dojet dvojici bojující o 4. místo – Australana Cudlina a
Němce Kaufmanna. To však bylo velice těžké a Ondra se tak raději spokojil v cíli s šestým místem,
které těsně udržel před dotírajícím německým pilotem Wahrem a naším Patrikem Vostárkem. Dosáhl
tak zatím svého nejlepšího umístění v seriálu IDM.
Ve druhém závodě se Ondra potýkal s přilnavostí zadního kola, což ostatně byl problém i řady dalších
jezdců.

První kola probíhala podobně jak při první jízdě. Po drobné chybě jezdec týmu Gold Fren
Team Erinac ztratil šestou pozici a musel se znovu pustit do boje o 7. místo se Švýcarem Raschlem a
Němcem Wahrem. Nakonec z toho bylo deváté místo.
Ondřej Ježek: „Deváté místo ze druhé jízdy mě docela mrzí, protože od 5. místa jsem byl jen dvě
vteřiny. Přesto jsem s uplynulým víkendem spokojený. Podařilo se mi získat cenné body , které mne
posunuli opět do top ten celkové klasifikace. Za dva týdny se na Nürburgring vracíme. Zúčastním se
zde závodu ME Superstock 600 při MS Superbike. Tentokrát se však pojede kompletní pětikilometrový