F3: Erik Janiš byl v Zandvoortu dvanáctý, ale jedenáctý
     13.7.2008 07:05 - tisková zpráva

Po startu z dvacáté pozice dojel Erik Janiš v závodě Euroserie F3 v nizozemském Zandvoortu dvanáctý. Pilot týmu Mücke Motorsport nevyrazil zrovna nejlépe, když přišel o několik míst. Ztracené pozice ovšem získal zpátky díky kolizi soupeřů v prvním kole. Pak se pustil do zdolávání svých rivalů. Na více než dvanáctou příčku, čtyři místa od bodů, to nestačilo.

Nicméně po diskvalifikaci vítěze Hülkenberga se posunul o příčku výš! Na výsledek za bodovanou osmičkou to bohužel ani  tak nestačilo

Mladý Čech a šéf týmu Peter Mücke se shodli v jedné důležité věci – od příštího podniku se junior Mercedesu Benz musí ještě více soustředit na výkon v kvalifikaci. V hodnocení nováčků se na Erika dotáhl jeho stájový kolega Mika Mäki. Oba nyní mají stejný počet bodů, nicméně Fin vede díky většímu počtu lepších umístění.

Přímý přenos nedělního závodu Euroserie F3 z Zandvoortu přinese televize SPORT 5. Začátek je v 9.45. Podrobný program a informace na www.sport5.cz.

Erik Janiš: „Moc jsem se snažil co nejlépe odstartovat, ale skutečnost byla bohužel opačná. Ztratil jsem asi dvě místa. Zpátky jsem je získal díky kolizi soupeřů v prvním kole. Pak jsem se pokoušel předjíždět, což mi šlo docela dobře. Nejvíce jsem se bohužel zdržel za týmovým kolegou Christianem Vietorisem.

Jakmile jsem ho překonal, okamžitě jsem mu ujel. Asi tři kola před cílem jsem dojel skupinu čtyř vozů, které jsem už ale nestihl předjet. Snad to bude zítra ještě lepší. Příště musím lépe zvládnout kvalifikaci.“

Peter Mücke: „Erik měl v závodě vynikající rychlost, stejně dobře překonával své soupeře. Bylo škoda, že po dojetí skupiny čtyř aut zbývalo do cíle tak málo. Erik byl totiž rychlejší než oni. Velká škoda včerejší nepovedené kvalifikace. Právě na měřené tréninky se musíme nejvíce zaměřit.“