Úspěch na Kopné: Polák Grzegorz Grzyb při premiéře těsně bronzový !!
     20.7.2008 20:23 - tisková zpráva

FIAT RUFA: Úspech na Kopnej

Slovenský tím FIAT RUFA Rally Team s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Przemyslav Mazur na vozidle Fiat Abarth Grande Punto S2000 obsadil na Impromat Rallysprint Kopná tretiu priečku.

Impromat Rallysprint Kopná bol do programu slovenského tímu zaradený na poslednú chvíľu po zrušení Rally Bojnice, ako príprava pred blížiacou sa  Barum Rally a Aquacity Rally Tatry. Na štarte sa zišlo päť vozidiel kategórie S2000, v ich kokpitoch veľmi kvalitný jazdci, čiže bolo sa s čím porovnávať.

Azda veľká miera motivácie, či nedočkavosti spôsobila chybu hneď v prvej rýchlostnej skúške, keď po prejazde jedného z horizontov sa Grzegorzovi podarilo v plnej rýchlosti auto dostať mimo trať. Nasledovala strata 35 sekúnd a okamžitý pád na 30 miesto v celkovom poradí. V ostatných rýchlostkách už Grzyb s Mazurom stabilným výkonom dokazovali, že patria ku absolútnej špičke.

Druhými a tretími miestami v jednotlivých skúškach sa postupne prepracovali až na tretie miesto v absolútnom poradí. V cieli dokonca mali na dosah druhé miesto od ktorého ich delilo len 4,2 sekundy.

„Na Kopnej sme štartovali prvý krát v živote. Bola to veľmi pekná, rýchla a jazdecky až nadmieru dobre obsadená súťaž. Mrzí ma to zaváhanie v úvode súťaže, ale som rád, že nakoniec sa nám podarilo vybojovať tretie miesto. Bol to perfektný tréning pred Barum Rally a Aquacity Rally Tatry.“

FIAT RUFA Rally Team mal tento víkend aj druhé želiezko v ohni – Radim Ježek na vozidle Škoda Felicia bojoval na pretekoch Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu Slovakia Matador na Pezinskej Babe.

V rámci sobotňajších tréningových jázd sa umiestnil Radim Ježek na druhom mieste v skupine E1 – 1400, ale už v prvej nedeľnej jazde vypadol z bojov z dôvodu technickej poruchy.