Dušan Nevěřil s Lolou F3000 na bedně v Interserii
     29.7.2008 17:43 - Vladimír Rožánek

Už z tréninkových jízd bylo zřejmé, že Rakušan Milavec s Dallarou Nissan V6 to nebude mít v souboji s Dušanem Nevěřilem a jeho Lolou Cosworth F3000 jednoduché. Závody také znepříjemňovalo velké horko, které po celý závodní víkend zužovalo polský okruh, nedaleko poznaňského letiště. Rekorman okruhu Peter Milavec s Dallarou mnoho chuti do závodu neměl.  Po tři kola také vévodil poli náš Dušan Nevěřil. Rakušan Milavec jel rychleji a ve čtvrtém kole našeho reprezentanta udolal. Do cíle ho již před sebe nepustil. I tak je pro Dušana Nevěřila druhé místo dobrým výsledkem. Ve dvoulitrech se podle očekávání nejlépe dařilo Conradovi na formuli Renault 2,0. Ovšem za jeho zády sváděli tuhý boj Kostruh s prototypem Norma Honda a české pole formulí Renault ve složení Horák, Tlustý, Palmi. Souboj Poláků o další místa zvládl nejlépe Kochaňski s Dallarou F395 Mugen. Maďar Ratkai skončil s Coloni Nissan F3 až devátý. Nejlepší čas zajel náš Dušan Nevěřil s hodnotou 1:29,722s..

Ani ve druhém závodě nepřekonal nikdo rekord okruhu v Poznani. Jak po závodě poznamenal Rakušan Milavec, chyběla mu vyšší rychlost, jinak by Dallara Nissan V6 rekord jistě pokořila. O první místo se však bát nemusel, protože Něvěřila jsme na startu druhé jízdy hledali marně. Do cíle tak dojel první Milavec, před nejlepším z dvoulitrů Conradem a bronzovou příčku vybojoval David Kostruh s prototypem Norma M20 Honda. Za ním opět dorazila equipa formulí Renault ve složení Tlustý, Horák a Palmi. Z polských mistrů dojel nejlépe opět Kochaňski s Dallarou F395 Mugen, před Gillem na Dallaře VW. Na konci pole pak bojovali Němci Rokitta, Erichson a Harder s dalšími polskými matadory Szlawskim a Jankowskim.