8.8.2008 21:43 - tisková zpráva

Německo - Schleiz
1. - 3. srpna 2008
Délka trati: 3.805 m

Šestý podnik mezinárodního mistrovství Německa ve Schleizu provázela Gold Fren Team Erinac smůla. Ondřej Ježek nedokončil ani jeden ze dvou závodů pro technické závady na motocyklu. Již v pátek se objevily problémy s elektronikou, když motor Kawasaki začal vynechávat. Tuto závadu se podařilo do sobotní kvalifikace odstranit a Ondra si vyjel 14. místo na startovním roštu.

Ondra Ježek: „Schleiz byl pro mě jeden z dalších nových okruhů. Není jednoduché se ho naučit jet rychle, protože jde o přírodní okruh, který budí velký respekt. S kvalifikačním časem jsem byl spokojený, zajel jsem to, co jsem si předsevzal. Nicméně soupeři oproti loňsku výrazně zrychlili.“

SUPERSPORT KVALIFIKACE
1. Arne Tode G-LAB Racing - Sport-Event. GER Triumph 1:28.886
2. Vladimir Ivanov Vector-Racing-Team RUS Yamaha 1:29.136
3. Rico Penzkofer SKM-Bike Promotion GER Yamaha 1:29.199
14. Ondřej Ježek GOLD FREN TEAM ERINAC CZE Kawasaki 1:30.501

Po startu prvního závodu se Ondrovi podařilo probojovat na 10. pozici. Bohužel po šesti odjetých kolech motor opět začal vynechávat. Když se motocykl téměř zastavil, byl Ondra nucen zajet do boxů a odstoupit z nadějně rozjetého závodu.

SUPERSPORT 1. ZÁVOD (16 kol)

1. Vladimir Ivanov Vector-Racing-Team RUS Yamaha 23:57.714
2. Arne Tode G-LAB Racing - Sport-Event. GER Triumph -1.790
3. Damian Cudlin SKM-Bike Promotion AUS Yamaha -9.110
- Ondřej Ježek GOLD FREN TEAM ERINAC CZE Kawasaki -9 kol

Před nedělním programem tým provedl několik změn a ty se ukázaly v ranním warm-upu jako správné. Ondra byl odhodlán se v závodě poprat o co nejvíc bodů. Po třech kolech byl závod kvůli pádu přerušen a Ondra byl klasifikován na 14. místě. Start do druhé části závodu Ondrovi skvěle vyšel, když byl po prvním kole sedmý. Druhého průjezdu se však kuřimský jezdec již nedočkal. Ve sjezdu na plnou šestku v rychlosti okolo 230 km/h vyběhla z motoru ojnice a bylo po nadějích.

V celkovém pořadí IDM se Ondra propadl na 12. místo.

Ondra Ježek: „Doufám, že smůlu jsme si vybrali tento víkend a konec sezóny se vydaří.“