Josef Béreš s vozem Fiat Grande Punto S2000 vyhrál Košice a má i titul
     13.10.2008 06:10 - tisková zpráva

Béreš víťazstvom k titulu

Posádka TEMPUS STYLLEX Jozef Béreš jr. - Róbert Mǖller na vozidle Fiat Grande Punto S2000 vyhrala 34.TEMPUS RALLY KOŠICE, poslednú súťaž zaradenú do seriálu TEMPUS RALLY 2008 – majstrovstvá Slovenska.

Súťaž v metropole východného Slovenska bola okrem majstrovstiev Slovenska zaradená aj do FIA CEZ Rally Trophy 2008 - Zóna strednej Európy v rally.

Na štart súťaže sa postavilo celkovo 58 posádok z piatich európskych krajín. Od prvých metrov súťaže začali udávať tempo Igor Drotár s Vladom Bánoci, súťažiaci za Slovakia Rally Systém na vozidle Škoda Octavia WRC. Kontrovali mu Slováci Jozef Béreš jr. s Robom Műllerom, súťažiaci za Tempus Styllex a Poliaci Grzegorz Grzyb s Przemyslavom Mazurom, súťažiaci za slovenský Fiat Rufa Rally Team, obe dvojice jazdiace na vozidle Fiat Grande Punto S2000, ale aj „svorka vlkov“ na Mitsubishi Lancer v podobe Csehalmiho, Gavláka, súťažiacich za ARC Slovakia a Orsáka súťažiaceho za Pensky s.r.o..

Na úplne novom vozidle Škoda Fabia 2 sa prvýkrát v sezóne predstavil Augustín Podhájecký s Andrejom Siskom vo farbách Qalt Racing, a premieru mali aj dvaja noví jazdci Baffy a Danielis,.. V druhej rýchlostnej skúške po problémoch so servom „nachytal“ vyše minútovú stratu Bérešov najväčší konkurent Grzyb a táto strata sa s ním ťahala až do konca súťaže.

V štvrtej rýchlostnej skúške odpadol dovtedajší vedúci jazdec, jeden z možných kandidátov na majstrovský titul, Igor Drotár z dôvodu prasknutého sania a do vedenia sa dostal na jednu rýchlostnú skúšku Cserhalmi. Hneď na ďalšej, poslednej rýchlostnej skúške prvého dňa to však už nebola pravda a vo vedení ho vystriedal Béreš jr., ktorý tak z piatka na sobotu prenocoval na prvom mieste.

Za ním bolo poradie - Cserhalmi, Orsák, Gavlák a Grzyb. Už prvá rýchlostná skúška druhého dňa priniesla vzrušenie v podobe havárie posádky Orsák – Vajík na Mitsubishi Lancer EVO IX, ktorá skončila hlboko v lese, našťastie posádka podľa záveru vyšetrení v nemocnici len s ľahkým zranením. Následne po tejto havárii bola rýchlostná skúška zastavená a ostatným vozidlám bol nariadený voľný prejazd.

Od tohto momentu už okrem drobných odrenín na vozidlách, či odstúpeniach v podobe technických porúch už prebiehala súťaž v podstate bez dramatických okamihov. Béreš jr. si strážil svoju pozíciu, ktorá mu zabezpečovala zisk majstrovského titulu. Za ním mal Cserhalmi takmer pol minútovú stratu a tretí Grzyb takmer minútu. V tomto poradí nakoniec prišli aj do cieľa.

Body za štvrté miesto si odniesol Gavlák s Hůlkom a piate miesto obsadila poľská dvojica Rzeznik s Browinskim. Veľmi pekne na tejto súťaži zajazdil Ondrej s Podobníkom na F-kovom Mitsubishi Lancer EVO III, ktorý skončil v celkovom poradí na šiestom mieste, ale aj ôsmy Homola so Štefucom na vozidle Citroën C2 S1600 a deviaty Molnár s Hrinkom na podstatne slabšom Citroëne C2 R2. Celkovo prišlo do cieľa 35 posádok.

34. TEMPUS RALLY KOŠICE uzavrela slovenskú sezónu TEMPUS RALLY 2008 – majstrovstvá Slovenska a o tituloch je rozhodnuté. Napriek tomu nič nekončí, keďže organizátori podujatí sa už v tomto momente musia zaoberať prípravou podujatí.