www.car.cz
 

Jen pár milimetrů připravilo Tomáše Engeho o pátou startovní pozici
     23.1.2009 14:24 - tisková zpráva


Do čtvrteční kvalifikace, která určuje postavení na startu závodu 24 hodin Daytony 2009, odstartoval s prototypem BMW/Riley týmu Alegra Motorsports Engeho týmový kolega Ryan Dalziel. Skotský pilot dosáhl pátého nejrychlejšího času, vůz ale následně neprošel technickou kontrolou a v sobotu tak do závodu odstartuje z 20. pozice.

Prototyp BMW/Riley, za jehož volantem se budou během závodu střídat Tomáš Enge, Ryan Dalziel, Carlos de Quesada, Chapman Ducot a Jean-Francois Dumoulin, prokazoval své kvality už v průběhu čtvrtečních volných tréninků. Když začal první z nich, v kokpitu vozu seděl Tomáš Enge; český jezdec hned dosáhl nejrychlejšího času a dominoval průběžnému pořadí. V dalším průběhu tréninku sice soupeři zrychlili, přesto byl čtvrtý čas příjemným povzbuzením. Svou formu potvrdil tým Alegra Motorsports šestým časem ve druhém volném tréninku. A pátý čas v kvalifikaci vše podtrhl. Bohužel krátce poté přišla nepříjemná zpráva: vůz měl při kvalifikaci příliš nízkou světlou výšku, posádka přišla o svůj čas a bude začínat z konce startovního pole prototypů, kterých je v Daytoně přihlášeno dvacet.

„To se může stát. V kvalifikaci se auto vždycky nastavuje úplně na limit a světlá výška je co nejnižší. Podvozkem sice na mnoha místech okruhu škrtáme, ale aerodynamika tak funguje nejlépe. Při kontrole po kvalifikaci ale musí pod vozem bez problémů projít speciální měřící předmět komisařů, což se v našem případě nepodařilo. Je to škoda. Startovat z pátého místa by bylo prestižní, na druhou stranu ale startovní pořadí při čtyřiadvacetihodinovém závodě tolik neznamená,“ tvrdí Tomáš Enge.

„V předchozích testech a nyní v trénincích i v kvalifikaci jsme dokázali, že náš vůz je dobrý, motor má potřebný výkon, takže je s námi potřeba počítat. Před dvěma lety jsem se svým tehdejším týmem startoval do závodu také ze zadních pozic a nakonec z toho bylo třetí místo. Snad se nám letos povede něco podobného a třeba bude konečné umístění ještě lepší.“

V pátek 23. ledna čeká na tým Alegra Motorsports třičtvrtěhodinový trénink, který startuje v 15:00 hod středoevropského času.

Závod 24 hodin Daytony 2009 začne v sobotu 24. ledna v 21:30 hod středoevropského času.

Průběh závodu mohou fanoušci motoristického sportu sledovat na satelitní a kabelové televizi SPORT 5 a Eurosport 2

Oficiální průběžné výsledky (live timing) budou k dispozici na www.grand-am.com/livetiming/  

BPA 


 
 
Fotogalerie:   Tomáš Enge, testy Grand Am, leden 2009, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose