www.car.cz
 

Eurocup F Renault 2.0 v Silverstone 2009: Adam Kout si vyjel parádní stříbro !!
     17.7.2009 11:37 - tisková zpráva


Kout dojel druhý!

Fantastického úspěchu dosáhl ve druhé jízdě Eurocupu F Renault 2.0 v britském Silverstone Adam Kout. Po skvělém výkonu dojel druhý a zasloužil se o historický úspěch našeho motorsportu v této prestižní serii.

Adam Kout odjížděl z třetí pozice na roštu. Tu si také podržel. V čele se usadila dvojice Albert Costa a Jean Eric Vergne. Kout táhl za sebou skupinku dalších čtyř formulí, v níž byl i vítěz včerejšího závodu Antonio Felix da Costa. Zlomový okamžik nastal v 6. kole, kdy se Costa pokusil předjet na konci Hangárové rovinky Vergneho. Ten mu ale zavřel cestu a Španěla poslal do hodin.

Jezdec týmu Křenek Motorsport tím postoupil na druhé místo, až do konce však byl vystaven neustále sílícímu tlaku domácího Adriana Quaife-Hobbse. Mohutně povzbuzovaný Brit se mu několikrát nebezpečně přiblížil, k útoku ho ale Kout nikdy nepustil. Ve finiši doplnil toto bojující duo Arthur Pic, český jezdec si už ovšem svoje pódiové umístění pohlídal.


Druhý náš zástupce Jakub Knoll byl odmávnut na 22. místě.

Adam Kout: „Pořád tomu nemohu uvěřit. Start se mně povedl, ale nalepilo se na mě pár aut. Teprve, když jsem se od nich odtrhl, mohl jsem jet svoji stopu. Začal jsem dokonce blížit k Vergnemu a Costovi, protože se spolu prali a tím ztráceli. S Quaife-Hobbsem jsme se tahali hodně dlouho, v určité pasáži jsem mu vždy ujel, v jiné mě dotahoval. Ale jezdili jsme v zásadě identické časy.

Stahoval jsem i vedoucího Vergneho, ale spíš proto, že už zvolnil. Jsem příšerně šťastný, děkuju všem z týmu, odvedli perfektní práci. Za čtrnáct dní se jede v Le Mans, samozřejmě budu chtít potvrdit, že to dnes nebyla náhoda.“


Výsledky:
1. Jean Eric Vergne F SG Formula
2. Adam Kout CZ Křenek Motorsport
3. Adrian Quife-Hobbs GB Motopark Academy
4. Arthur Pic F SG Formula
5. Mattias Laine SF Motopark Academy

 

PR


 
 
Fotogalerie:   Adam Kout s FRenault druhý na Silverstone 2009, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose