Citroën Racing Trophy na Barumce přinesl po velkém boji vítězství Antonína Matyse
     25.8.2009 10:35 - tisková zpráva

Citroën Racing Trophy – Tvrdá konfrontace na Barum Rally

Do 39tého ročníku slavné Barum Czech Rally Zlín nastoupilo celkem 106 posádek a z toho čtyři dvojice, startující s Citroëny C2 R2 Max, bojovaly ve zvlášť hodnocené Citroën Racing Trophy. Ve velké konkurenci a na tradičně náročných tratích spatřily cíl pouze dvě z nich.

Poprvé od začátku Citroën Racing Trophy se nedařilo Lukáši Pondělíčkovi a jeho spolujezdci Pavlu Dreslerovi, kteří odstoupili po dvanácté z patnácti rychlostních zkoušek. Na vině byl tentokrát alternátor jejich vozu. Štěstí nepřálo ani slovensko-české dvojici Michal Ballay a Jiří Volf, která havarovala v měřeném testu číslo 13 a u „cé dvojky“ urazila kolo.

Nejlepším pilotem v rámci Citroën Racing Trophy byl Antonín Matys, navigovaný Alešem Vaněčkem. Ti ve veliké konkurenci obsadili páté místo a jejich odměnou je 1.500 Euro. Poslední hodnocenou příčkou je osmá a právě tu obsadila posádka druhého Citroënu C2 R2 Max v cíli, Tomáš Pletka s Františkem Rajnohou, kterým náleží finanční prémie ve výši 500 Euro.

Další a již předposlední kolo letošní Citroën Racing Trophy se odehraje při zářijové příbramské rally.

Konečné pořadí Citroën Racing Trophy v rámci Barum Czech Rally Zlín - skupina A, třídy A6 + A7 (vyjma vozů S1600)

1 Lubor Minařík / Viktor Semela Renault R3 02:41:30.4 A7