Petr Fulín měl na Norisringu při Seat Supercopa smůlu
     5.7.2010 14:22 - tisková zpráva

Seat Supercopa – Norisring TZ Petra Fulína Petr Fulín měl na Norisringu smůlu Prestižní Seat Leon Supercopa pokračoval čtvrtým podnikem na německém okruhu Norisring. Petr Fulín, jediný český zástupce v tomto evropském poháru, si tentokrát na nejkratším seriálovém okruhu velké ambice nedělal. Přesto opět nechyběl v obou závodech v první desítce a jen smůla v kvalifikaci ho připravila o výrazně lepší výsledek. Petr Fulín na okruhu, který moc nemusí, začal ale parádně. V úvodním volném tréninku zajel plzeňský jezdec čtvrtý nejlepší čas a jen devětačtyřicet tisícin sekundy ho dělilo od prvního místa. „Start do víkendu jsem měl slibný. Současně ale bylo jasné, že nás čeká nesmírně vyrovnaná bitva. Prvních pět jezdců se totiž srovnalo do devadesáti tisícin sekundy“, řekl Petr, který vstoupil dobře i do kvalifikace. Její první část se jede na starých pneumatikách a pak se na druhou polovinu nasadí nové pláště a bojuje se o konečné postavení na startu. „Já jsem na starých pneumatikách zajel druhý nejlepší čas. Přijel jsem do boxu, vyměnili jsme pneumatiky a já se vrátil na trať. Jenže ještě v tomhle kole VIP jezdec Seatu nedobrzdil a trefil zadní část mého vozu. Kvalifikace tím pro mne skončila, protože mechanici museli vyměnit kompletně zadní nápravu. Jezdec se přišel omluvit, ale já už čas nezlepšil a skončil jsem na čtrnácté pozici. Tím na Norisringu pohoda skončila“, poznamenal Petr. Kvalifikaci vyhrál Švéd Simonsen. V prvním závodě, který se jel v sobotu za obrovského vedra, se Petr rozhodl pro odvážný manévr při nájezdu do první zatáčky, ale ten mu nevyšel a on se propadl až na poslední, dvacáté místo. Bojovnou jízdou se dostal na desátou pozici. Po nehodě domácího závodníka Marschalla byl závod dvě kola před cílem ukončen. „V úvodu jsem doplatil na problémy s převodovkou. V nájezdu do první zatáčky jsem sice riskoval, ale měl jsem šanci se posunout možná o sedm míst dopředu. Vypadalo to nadějně, ale místo dvojky tam spadl třetí stupeň a já byl na výjezdu strašně pomalý. Z posledního místa jsem si to užil a postupoval až na desátou pozici. Dál už jsem nemohl, protože závod byl zastaven. Vedro ale bylo strašné. Jeden ze soupeřů za volantem dokonce zkolaboval a narazil do zdi. V autě bylo kolem sedmdesáti stupňů a myslím, že chybělo jen málo, aby to motory už nezvládly. Přesto jsem zajel páté nejrychlejší kolo a určitě jsem měl šanci si pozici ještě vylepšit“, doplnil Petr. Závod vyhrál Simonsen. V neděli ráno se ochladilo a mezi šestou a osmou pršelo. Druhý závod Supercopy zahajoval závodní program, a tak byla volba pneumatik klíčová. Petr se nakonec nechal přesvědčit týmem, že trať oschne a nasadil sliky. Jenže okruh zůstal mokrý, a tak zvítězil domácí Pfister, který jediný zvolil mokré pneumatiky a do cíle dojel s náskokem jedenácti sekund. Petr přesto odvedl opět velmi dobrý výkon a dojel si pro body za šesté místo. „Počasí jsem odhadl dobře, ale pak jsem se nechal umluvit. Neprosadil jsem ani změnu nastavení. Až na Pfistera na tom ale byli ostatní stejně, a tak jsem se dokázal protlačit alespoň na šesté místo. Celkově šestou příčku jsem ale na Norisringu neudržel. Švýcar Frommenwiler mě přeskočil o bod. V tak vyrovnaném poháru bohužel každá chybička rozhoduje a já jsem navíc od kvalifikace neměl ani kousek závodnického štěstí. Takže jsem sice předjel ve druhém závodě vedoucího jezdce poháru Simonsena, ale nepomohlo mi to. Přitom mohlo být všechno úplně jinak, kdybych nedoplatil v kvalifikaci na neuvěřitelnou chybu soupeře. Mým cílem ale dál zůstává skončit letos do pátého místa. Věřím, že ve druhé polovině seriálu, potřebné body získám“, dodal Petr Fulín. Výsledky – Seat Leon Supercopa 4. podnik – Norisring 1.závod: 1. Simonsen (S) 2. Rambow (D) 3. Bebion (D) . 10. Petr Fulín 2.závod: 1. Pfister (D) 2. Williams (JAR) 3. Sandritter (D) . 6. Petr Fulín Celkové pořadí v poháru: 1. Simonsen 94 2. Sawicki (Pl) 86 3. Bebion 84 4. Williams 77 5. Pfister 55 6. Frommenwiler (CH) 46 7. Fulín a Sandritter oba 45 Foto na: http://www.vekraracingteam.cz/cz/vrt/media/fotografie-pro-media/album-125/tpl-download/48/ Goodwill Media PR

Fotogalerie:   Octávia Cup 2010 na Slovakia Ringu - oba nedělní závody