FIA GT 2010: Tomáš Enge si ze Spa šestý
     31.7.2010 23:34 - tisková zpráva

GT1 - Tomáš Enge si ze Spa-Francorchamps odváží osm bodů

Sobotní hlavní závod FIA GT1 World Championship přinesl posádce Tomáš Enge – Darren Turner osm mistrovských bodů za šestou pozici. Česko-britská dvojice získala v hodinovém belgickém závodě čtyři pozice k dobru.

Po diskvalifikaci posádky Marc Hennerici – Mike Hezemans z kvalifikačního závodu startoval Tomáš Enge v sobotním hlavním závodě z desáté pozice. Start se českému závodníkovi povedl, ale po první ostré pravotočivé zatáčce se propadl na jedenácté místo. I když Tomáš Enge předjel jeden z konkurenčních vozů Aston Martin DBR9 týmu Hexis AMR, druhá posádka francouzské stáje Engemu předjížděcí manévr vrátila.

Do vozu Aston Martin DBR9 týmu Young Driver AMR usedl v polovině závodu Darren Turner, který po povinných zastávkách figuroval na osmé pozici. Následné rozhodnutí ředitelství závodu zapříčinilo sjetí startovního pole. Na trať vyjel safety car, když traťoví maršálové uklízeli znečištěnou trať. V závěru závodu musel kvůli poruše odstoupit ze třetí pozice Christopher Haase s Lamborghini a z druhého místa také Peter Dumbreck jedoucí s Nissanem. Darren Turner tak kroužil dvě kola před cílem na šestém místě, ale od třetího Thomase Mutsche jej dělily pouhé dvě sekundy. V závěrečných čtrnácti kilometrech se však již nic neudálo a Enge s Turnerem získali v belgickém Spa osm mistrovských bodů za šesté místo.

Další podnik FIA GT1 World Championship bude ve dnech 27. až 29. srpna hostit německý okruh Nürburgring.

Tomáš Enge, jezdec týmu Young Driver AMR: „V první zatáčce jsem sice jednu pozici ztratil, ale vyvaroval jsem se kolizi, která by nás mohla vyřadit ze závodu. Startovní procedura nebyla opět ideální. Průběh mého stintu byl velmi dobrý, protože jsem stačil našim soupeřům a bojoval s nimi.“

„Darren byl po povinných zastávkách na osmém místě a díky výpadkům soupeřů jsme se posunuli na šesté místo. V pátek po kvalifikačním závodě jsem myslel na pátou pozici, ale jsem za osm bodů rád. Myslím, že je to maximum, čeho jsme ve Spa mohli dosáhnout. Když si uvědomíme, že jsme začínali z osmnácté pozice, kterou jsme získali v kvalifikaci, jsme všichni s šestým místem spokojení.“