www.car.cz
 

Petr Fulín v Eurocupu pojede o víkendu na Oscherslebenu
     3.9.2010 14:35 - tisková zpráva


Petr Fulín se podruhé představí v Seat Leon Eurocupu

Petr Fulín se letos už podruhé chystá do Seat Leon Eurocupu. Po červencovém klání v Brně se tentokrát představí o víkendu na Oscherslebenu nedaleko Magdeburgu. Na trati zdejší Motorsport Areny ho čekají opět dva závody.

Stejně jako při souboji na Masarykově okruhu nepůjde plzeňskému jezdci ani tak o body, ale především o přípravu na další bitvu v konkurenčním seriálu Seat Leon Supercopa, který na Oschersleben zavítá o dva týdny později. V tomto prestižním poháru je Petr na sedmém místě, ale rád by se probojoval do první pětky. V Eurocupu je zatím Petr se čtyřmi body osmnáctý. Na jeden závodní víkend to ale není špatné, protože stálý účastník Michal Matějovský si první bod připsal právě až v Brně a je dvaadvacátý.

„Samozřejmě není špatné si zazávodit v kvalitní konkurenci. V Brně jsem ve druhém závodě jel dokonce na vítězství, ale zastavil mě ruský pilot, který mě trefil. Jemu se nestalo nic a dojel si pro první vítězství v Eurocupu, pro mě tento pohár na brněnském okruhu skončil. Byla to jasně jeho chyba a mě to stálo stupně vítězů. Nad tím ale nemá cenu už přemýšlet. Těším se nyní na hezký souboj a věřím, že mám na dobrý výsledek.

Jak na tom bude auto, je ale otázka. Při Supercopě na Zandvoortu jsme měli technické problémy. Pozlobilo mě turbodmychadlo i převodovka. Opravili jsme to, ale až na Oscherslebenu se ukáže, zda to bude fungovat, tak jak má. Tohle auto je prostě záludné a člověk nikdy neví, čím ho zase pozlobí. Obavy mám ale také z počasí. Pokud by pršelo, museli bychom měnit tlumiče i pružiny za ty, které jsou na Oscherslebenu povolené, takže další náklady“, řekl před odjezdem Petr Fulín. 
PR

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Placky ze Sports Car Challenge v Mostě, foto Miloš Jenčík

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose