www.car.cz
 

Jakub Kornfeil v Misanu: „Vydařený start jsem prohospodařil ........
     6.9.2010 00:03 - tisková zpráva


MotoGP v Misanu: Jakubu Kornfeilovi se třetí zápis bodů v řadě do tabulky MS nepodařil.

Od moře bez bodů

Italská riviéra a poblíž ležící závodiště v Misanu si na sklonku léta zažilo pokračování seriálu MotoGP. Jakubu Kornfeilovi se však třetí zápis bodů v řadě do tabulky MS nepodařil.


V pátek se český mladík neprobudil zrovna do dobrého dne a byť se domníval, že jeho nedostatečná rychlost je způsobena motorkou, posléze přiznal, že to bylo spíše jím samotným. Pro sobotu byl cíl tedy jediný, výrazně se zlepšit a kvalifikovat se pro závod aspoň do dvacítky. Vše se vrátilo do zaběhnutých kolejí již v ranním sobotním tréninku, kdy se Kubovi podařilo výrazně zlepšit co do pozice, ale i dosaženého času. V kvalifikaci pak obsadil 19.místo, když od startu ze čtvrté řady ho dělily jen čtyři desetiny. Tento výsledek pak znamenal motivační vzpruhu před závodem, do kterého si na body věřil.

Jakub Kornfeil: „Vydařený start jsem prohospodařil již ve druhém kole závodu při kontaktu s malajským jezdcem Khairuddinem, což mne stálo kontakt s trojicí, jenž pak po celý závod bojovala o poslední bodované příčky. Ocitl jsem se tedy na 18.příčce a zezadu se na mne dotáhl Španěl Salom, který ovšem vzápětí havaroval a to rovnou přede mnou. Několik kol jsem pokračoval v závodě sám, než se ke mne znova zezadu přiblížil další jezdec, s nímž jsem po několik kol sváděl aspoň pro mne napínavý souboj, což mi dost pomohlo i ke zrychlení. Rázem jsem jel až o vteřinu rychleji.

Podařilo se mi Holanďana Iwemu udolat a zároveň se i od něj odpoutat. Jak jsem byl rozjetý, tak se smazávala kolo co kolo 6 sekundová ztráta na Němce Schroettera. Prostě jsem ho chtěl dojet. To se i podařilo, na body to však nestačilo, neboť v celém průběhu závodu žádný ze silnějších soupeřů neupadl či pro technickou závadu neodstoupil a ostatní k dojetí byli už moc daleko. Je to škoda, možná bych si ten jeden bodík zasloužil, nejen já, ale hlavně tým za kvalitní nastavení motorky.“

MPAFoto.com

PR

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Jakub Kornfeil na Cardion AB GP ČR v Brně 2010

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose