www.car.cz
 

Mičánek Motorsport tentokrát při Epilogu uspěl jen částečně
     24.10.2010 23:57 - Pavel Jelínek


Epilog ukončila Mičánkova první posádka předčasně

Porucha bezinového vstřikovacího čerpadla ukončila po polovině šestihodinového vytrvalostního závodu Epilog závěrečnou letošní kapitolu stáje Mičánek Motorsport. Jedinou pozitivní bilancí tak zůstalo čtvrté místo posádky Josef Šmarda a Tomáš Mičánek s Renaultem Clio ve třídě do 2000 ccm. Na stejném místě skončila tato dvojice i v loňském závodě.

Přitom jediný vůz Porsche 997 v barvách stáje Jiřího Mičánka měl slibně nakročeno k úspěchu. Mistrovský vytrvalostní titul již měli Jiří Mičánek se svým bratrem Tomášem v kapse před závodem. Proto bylo nasazení jednotlivých jezdců poněkud netypické. Závod rozjížděl Martin Jerman, po něm zasedl do kokpitu Tomáš Pivoda, ve druhé polovině šestihodinovky byl připraven Tomáš Bugner a finiš za tmy měl být záležitostí rutinéra Jiřího Mičánka juniora.

Nakonec se ale svezli pouze první dva jezdci Jerman a Pivoda. Další dva Bugner s Mičánkem čekali v kombinézách na svou příležitost marně. Porucha vozu přišla v 82. kole v okamžiku, kdy kroužil po okruhu Tomáš Pivoda a byl v absolutním pořadí na 12. místě.

Tento výsledek sice stačil po tříhodinovce, která se započítávala do mistrovství republiky na třetí místo. Ovšem vyhlídka na úspěch v Epilogu vzala za své. "Představoval jsem si loučení se sezonou poněkud jinak. Bohužel i takové situace k motoristickému sportu patří. Je škoda, že si nemohl po sezoně za volantem formulového vozu vyzkoušet své síly v cesťáku Tomáš Bugner. Epilog jsme měli velmi dobře rozjetý," ohlédl se za Epilogem šéf stáje Jiří Mičánek.


JiPo

Neprošlo jazykovou korekturou


 
© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose