Testování MotoGP v Kataru skončilo
     17.3.2011 08:54 - tisková zpráva

Testování MotoGP v Kataru
Karel Abraham zakončil testování v Kataru šestnáctým časem

Karel Abraham, jezdec týmu Cardion AB Motoracing, jenž se v letošní sezóně představí v kategorii MotoGP, zakončil pod umělým osvětlením v Kataru přípravu na nadcházející ročník mistrovství světa silničních motocyklů a obsadil šestnácté místo.

Stejně jako včera, také dnes Karel Abraham absolvoval na svém motocyklu Ducati Desmosedici GP11 49 kol. Zatímco během včerejšího testovacího večera dosáhl času 1.57,499, dnes dosáhl času 1.57,846 a překonal tak sedmnáctého Toniho Eliase o 0,690 sekundy.

„S průběhem včerejšího testu jsme byli spokojení, ale dnes to mohlo být lepší,“ řekl po návratu do garáže týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham, jenž za nejrychlejším jezdcem, kterým byl Casey Stoner, zaostal o 2,165 sekundy a upadl.

„V levotočivé zatáčce, ve které během tohoto testu upadlo několik jezdců, mi uklouznula přední část motocyklu. Jediné, co mě těší je, že jsem poté dokázal vylepšit svůj dnešní nejlepší čas a nezranil se,“ pokračoval Karel Abraham.

Ačkoliv oficiální testování dnes skončilo, tým Cardion AB Motoracing v čele s Karlem Abrahamem zůstává na okruhu nedaleko Dauhá, kde se již o nadcházejícím víkendu uskuteční dlouho očekávaná Velká cena Kataru.

„Na první závod sezóny se velice těším. Doufám, že dokážu vybojovat výsledek, se kterým budu spokojený nejenom já, ale i celý tým,“ dodal před svou premiérou historicky první český motocyklový závodník v královské kubatuře MotoGP.