Komárek dvojnásobným šampionem Zámeckého vrchu.
     10.5.2011 13:59 - Jirka Navrkal

Dvojnásobným absolutním vítězstvím Davida Komárka z domácího Liqui Moly Komvet Racingu skončil XXX. Zámecký vrchu – MANN FILTER 2011. Ten se svým sportovním prototypem Norma M20Z nedal nikomu šanci a jako jediný se dostal čtyřikrát pod jednu minutu, nejrychlejšího času dosáhl ve druhé nedělní jízdě, 57,66 sekundy tím docílil průměrnou rychlost 126 km/hod.

„S vozem jsem velice spokojen, stále se ale učím něčemu novému a snažím se zrychlovat. Daří se to a mám z toho radost“ sdělil Komárek mezi jednotlivými jízdami. Po třech dvojzávodech je suveréně na čele se ziskem 240 bodů.

Další úspěch zaznamenal Marek Rybníček, který po sobotním čtvrtém místě přidal v neděli třetí místo. „Vůz se nám podařilo po závodě na Slovakiaringu opravit, za což chci poděkovat mechanikům. Je to poznat, že každou jízdou se zrychluji“ podělil se o své dojmy ze závodu Marek Rybníček. Páté a šesté místo obsadil další domácí jezdec Jiří Špalek, který byl dvakrát první ve své třídě. Vojtěch Staněk byl v sobotu patnáctý, v neděli si polepšil na třinácté místo a ve třídě byl druhý a v neděli si dojel pro vítězství. Drobná chyba připravila o dvojnásobné vítězství ve třídě a umístění v první desítce Drahoslava Šuberta. Sobotní neúspěch si vyhradil v neděli, kdy skončil celkově osmý a vyhrál třídu. Slušné výkony předvedl Tomáš Miniberger, který dvakrát skončil v první dvacítce a ve třídě dojel dvakrát na pátém místě.  Přetrvávající smůlu protrhl Martin Zeman, který sobotní závod nedokončil po drobné kolizi v retardéru, v neděli ale byl celkově devátý a ve třídě skončil druhý za Jiřím Špalkem.

Závod pořadatelé okořenili účastí dvou skvělých jezdců, kteří jsou spojeni se značkami sponzorů závodů. Své umění předvedl Igor Drotár, prešovský závodník, který startoval s vozem Subaru Impreza WRC a několika násobný mistr Evropy v truckách David Vršecký, ten jel   se speciálem  Buggyra specifikace 2011.

Výsledky sobotního závodu

1. Komárek (LMKR – Norma M20F) 2:00,27 min., 2. Mlejnek (Steelmet Team – formule Lotus) +2,82 s., 3. Novický (Kovosteel Novitech Sudoměřice – Reynard 032 F3) +4,07 s., 4. Rybníček (LMKR – Mitsubishi Eclipse EVO 650) +4,4 s., 5. Špalek (LMKR – Mitsubishi Lancer WRC 05) +7,9 s.,

Výsledky nedělního závodu

1. Komárek 1:55,93 min., 2. Mlejnek +6,14 s., 3. Rybníček +6,40 s., 4. Novický +6,92 s., 5. Zmeškal (Zmeškal Motorsport Reynard 97D F3000) +8,96 s., 6. Špalek +9,45 s.