Masarykův okruh patří od pátku seriálu WSBK
     21.7.2012 22:51 - Jirka Navrkal

Třídenní program světového šampionátu superbiků byl zahájen v páteční dopoledne, kdy na trať vystartovali jezdci všech objemových tříd k volnému seznamovacímu tréninku.

Odpolední program byl ve stejné podobě, ale pro jezdce to byly již jízdy kvalifikační. Ve třídě superbike byl nejrychlejší Ital Davide Giugliano z týmu Althea Racing na Ducati 1098R, když dosáhl času 1:59,452 min. Náš Jakub Smrž byl na stroji stejné značky o 0,774 sekundy pomalejší a skončil na šestém místě.

Ve superstockách 600 byl nejrychlejší další italský jezdec Riccardo Russo na stroji Yamaha YZF R6, ten dosáhl času 2:06,963 min. Jediný český zástupce Jiří Klejch, na stroji téže značky dosáhl času 2:12,615 min. a obsadil dvacáté čtvrté míst a o dvě místa za ním skončil slovenský jezdec Lucas Jasenský na motocyklu Yamaha YZF R6.

Litrové superstocky byly doménou francouzského jezdce Jeremyho Guarnoniho na Kawasaki ZX-10R, který měl nejrychlejší kolo za 2:04,031 min. Ondra Ježek na Ducati 1098R zajel třetí nejrychlejší čas 2:04,562 min. a za Francouzem zaostal o 0,531 sekundy. Druhý náš zástupce Jan Halbich na Kawasaki ZX-10R skončil na osmnáctém místě. Slovák Tomáš Svitok na Ducati dosáhl třináctý nejrychlejší čas.

Ve třídě supersport  nemáme jezdecké zastoupení, ale startuje zde český tým Kawasaki Intermoto Step v němž startují dva Francouzi, Fabien Foret (skončil čtvrtý) a Romain Lanusse (byl čtrnáctý)  oba jedou  s motocykly Kawasaki ZX-6R. V doplňkových závodech – KTM European Junior Cup byl ve  volném tréninku nejrychlejší Rakušan Lukas Wimmer, který zajel na stroji KTM Duke 690 nejrychlejší čas 2:21,153 min.

Jediný kvalifikační trénink absolvovali jezdci pohárového závodu Coppa dei Due Paesi. Z 21 jezdců byl nejrychlejší Ital Leonardo Biliotti na stroji Yamaha R6, který měl nejlepší čas 2:07,585 min. Třetí skončil Patrik Vostárek na Hondě CBR  600RR, čtvrtý pak byl Tomáš Vavrouš a devátý Michal Prášek, oba startovali na strojích Yamaha R6.

foto : Jiří Navrkal

Fotogalerie:   Autogramiáda jezdců Superbike World Championship :: foto Milan Spurný