Kvasnička šestý ( !!!) v italském dílu MS supermoto
     22.11.2004 11:50 - Pavel Jelínek

Petr Vorlíček jel na nové Hondě namísto KTM Hondu a již v kvalifikaci mu svědčila a zajel 7.čas. Ten byl navíc jen o 1.045s horší něž nejrychlejší čas Lecoanetův.

Petr Vorlíček v 1.finálové jízdě dojel na vynikajícím 10.místě. Problemy mu ale dělala první "zavírací" zatáčka, kde po startu  ve druhé finálové jízdě upadl a propadl se  až na samžchvost závodu. Z 22. pozice se ale nakonec postupně probojoval až na 13.místo v cíli.

V superfinále třídy S2 Vorlíček velmi dobře odstartoval, ale opět doplatil na vjezd do terénu v již zmíněné zatáčce, kde před ním upadlo několik jezdců. Ze 17.místa se dokázal opět  propracovat na  13.pozici.

Ve stejné třídě S2 zároveň v Itálii startoval další našinec Michal Havel, který ale zajížděl časy na chvostu startovního pole.

Ve třídě S1 nechyběl Jan Kvasnička s tovární  Husguarnou, který vytrvale jezdil v rozjížďkách kolem 15 místa ( okolo této pozice se pohybuje i průběžně), ale v průběhu kvalifikace si polepšil i na  11 místo. Nakonec dojel na místě 12tém. Kvasnička v první finálové jízde dojel na velmi solidním 11.místě, ale ve druhé jej čekal ještě výraznější úspěch. Skvěle odstartoval a jel v prvním kole na 7.místě, pak byl sice předjet, ale nakonec skončil na skvělém 6.místě, což je jeho nejlepší výsledek v MS.

Po 20 kolech superfinále Kvasnička, kmenový jezdec brněnského Hošek supermoto  týmu, skončil na 14.místě.

Celkově seriál, který  skončí  o příštím víkendu,  ve třídě S1 vede VDB se 303 body a druhý je Chambon s 265 a třetí  Seel s 237 body. Třídu S2 vede Verderosa s 233, za ním pak se drží Giraudo (207) a  třetí Gozzini (194).

Vorlíček si připsal dalších bodů 9 a je celkově s 59 body na 16.místě.
Jan Kvasnička veze z Itálie 12 bodů a je celkově s 65 body na 15.místě.