Radost Škodovky ze DVOU vítězství Bengueho překazil Schwarz havárií
     23.1.2005 08:10 - tisková zpráva

RALLYE MONTE CARLO – DRUHÁ ETAPA

Druhý den Rallye Monte Carlo přinesl týmu Škoda Motorsport úspěch i zklamání. Dvou nejrychlejších časů v rychlostních zkouškách dosáhl během dopoledne Alex Bengue, na sedmém měřeném úseku (Pont des Miolans) však havaroval a odstoupil Armin Schwarz.

První vítězství získal Alex na RZ6, která byla po nehodě Francoise Duvala zastavena. Opět ve vedení byl i na následující rychlostní zkoušce, která byla rovněž přerušena, tentokrát v místě nehody Armina Schwarze, jehož stav si vyžádal lékařskou pomoc. Na RZ8 dosáhl Alex třetího času a patřilo mu osmé místo průběžného pořadí. Těsně před cílem ale o kámen poškodil přední kolo své Fabie WRC natolik, že nemohl dojet zpět do Monaka. Na start zítřejší etapy se tedy postaví s časovou penalizací.

Armin havaroval necelé tři kilometry před cílem sedmé rychlostní zkoušky a byl přepraven vrtulníkem do nemocnice v Nice. Vyšetření prokázalo, že vedle šoku a pohmožděnin neutrpěl žádná vážnější zranění.

Zítřejší finálová etapa zavede jezdce na tratě šesti rychlostních zkoušek, respektive tří se dvěma průjezdy každé z nich. Jedním z úseků bude i proslulý Col du Turini, kde fanoušci tráví noc, aby hned ráno mohli pozdravit své favority. Vítěz Rallye Monte Carlo projede cílovou rampou před monackým kasinem ve 14:15 hodin.

Alex Bengué:Udělal jsem několik menších změn a nastavil si tvrdší podvozek. Vůz byl hned lépe vyvážený, než včera. Na suchých tratích jsem si mnohem více věřil a proto jsem mohl být o tolik rychlejší. Měli jsme celkem štěstí, protože na RZ6 nás postihly dva defekty. Díky systému Michelin ATS mousse jsem ale byl i přesto schopen dosáhnout svých prvních dvou vítězství v rychlostních zkouškách na úrovni mistrovství světa.“

Klaus Wicha (spolujezdec Armina Schwarze):Ta nehoda se stala v úzké zatáčce blízko cíle rychlostní zkoušky. Ve vnitřní straně byl nějaký kámen, na který jsme najeli. Auto se otočilo na střechu a skončilo dva až tři metry pod úrovní silnice. Mě se nic nestalo, ale Armin si poranil levé rameno a byl přepraven do nemocnice na vyšetření.“

Martin Mühlmeier (vedoucí týmu Škoda Motorsport):Především jsem rád, že se Armin nijak vážně nezranil, protože to byla poměrně velká nehoda. Samozřejmě jsem také velmi potěšen dnešním výkonem Alexe, který od něj při jeho prvním startu nikdo z nás nečekal. Ukazuje se ale, proč jsme pro letošní sezonu nominovali právě jeho. Škoda problémů, do kterých se dostal na konci poslední rychlostní zkoušky, protože byl opět blízko dalšímu skvělému času. Zítra ale bude pokračovat a sbírat další zkušenosti.“