www.car.cz
 

Tomáš Enge opět vyhrál zlatý volant
     30.1.2005 23:56 - Pavel Jelínek


Tomáš Enge udržel svou vítěznou sérii v anketě Zlatý volant, již pošesté v řadě vyhrál kategorii okruhových jezdců, za ním skončili Jarek Janiš a Adam Lacko. Liberecký rodák rovněž získal cenu pro nejrychlejší průměrnou rychlost na jedno kolo.

Dvacátý osmý ročník Zlatého volantu, který odrážel výkony ze sezony 2004, byl slavnostně vyhlášen ve čtvrtek v pražském hotelu Ambassador a Enge v něm získal hned dvě ceny. V kategorii okruhový jezdec vyhrál pošesté v řadě a vedle toho si odnesl i Speed Award udělovanou českému jezdci, který v závodě zajel kolo nejvyšší průměrnou rychlostí – v případě Engeho v IRL dosáhnul průměru téměr 345 km/h.

Samotný Tomáš se nemohl předávání cen zúčastnit, protože se už v Americe připravuje na nadcházející sezonu a na pódiu ho zastoupili rodiče. Otec Břetislav převzal Zlatý volant a maminka Radka Speed Award.

Tomáš Enge:Jsem velice rád, že pokračuje tradice zlatých volantů. Z ocenění mám pochopitelně radost, protože je vidět, že mé výkony neunikají doma pozornosti, ačkoliv nemám mnoho příležitostí v České republice startovat. Nyní jsem na prahu nové, určitě vzrušující sezony, ve které mě čekají nové výzvy a starty v legendárních závodech 500 mil Indy a 24 hodin Le Mans. Udělám vše pro to, abych náš motorsport ve světě dále dobře reprezentoval.“

 

BPA


 
© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose