Michal Bursa - první oficiální testování s motocyklem BMW K 1200R
     30.4.2005 07:33 - tisková zpráva

Michal Bursa absolvoval první oficiální testování s motocyklem BMW K 1200R, které organizoval promoter letošního BMW Power Cupu na španělském okruhu Cartagena.

Motocyklový závodník Michal Bursa absolvoval od 18. dubna třídenní testování továrny BMW, která na španělském okruhu Catalunya testovala své nové motocykly BMW K 1200R. Tohoto prvního oficiálního testování BMW Power Cupu 2005 se vedle našeho jezdce zúčastnila kompletní startovní listina letošního šampionátu německé továrny, který se opět pojede při vybraných závodech nejsledovanější motocyklové discipliny této planety - MotoGP.

Do BMW Power Cupu 2005 vstoupilo mnoho nových jezdců, z nichž několik je velmi zvučných jmen. Michal Bursa tak své umění poměří například s Mistrem světa třídy 125 ccm Alessandro Gramignim z Itálie, výborným Španělem Sergio Fuertesem, letitým držitelem nejrychlejšího kola v historii mosteckého okruhu Švédem Christerem Lindholmem, vynikajícím Švýcarem Andy Hofmannem, či již zaběhlými stálicemi tohoto poháru Sébastienem LeGrellem, Roberto Panichim, Stéphane Mertensem nebo Thomasem Hinterreitherem.

Při testování ve Španělsku si Michal Bursa vyzkoušel poprvé nový řadový čtyřválec, který od letošní sezóny v poháru továrny BMW nahradí boxera BMW R 1100S. První boj o body do celkového hodnocení proběhne na francouzském okruhu Bugatti u města Le Mans, kde se v polovině května koná Grand Prix Francie doplněná právě o úvodní podnik BMW Power Cupu 2005.

Michal Bursa:" První den se pouze zajížděly motocykly, které jsme si nejprve přebrali formou "losování z klobouku". Až teprve druhý den se jely první časové tréninky. Tady jsem měl lehčí pád na přední kolo a jak se později ukázalo, nebyl jsem v tom vůbec sám. Upadlo ještě dalších asi deset jezdců a všichni většinou také na předek, takže přední vidlice bude zřejmě v budoucnu Achillova pata tohoto motocyklu.

Já jsem byl po prvním dnu na 10. pozici s časem 1:44,272 min., což dělalo ztrátu cca 2,4 sec. na prvního Alexe Gramigniho. Kromě něho letos vstoupilo do tohoto prestižního poháru více velmi dobrých pilotů, jako například Hofmann, Lindholm, Fuertes, Penzkofer, B. Martinez a další jezdci, většinou mistři svých zemí. 20. dubna byl vypsán poslední měřený trénink. Ten vyhrál dost překvapivě Rico Penzkofer časem 1:41,787 min.

Můj čas byl téměř o jednu sekundu vylepšen na 1:43,302 min. Klesl jsem sice na 12. místo, ale časově jsem se přiblížil na 1,5 sekundy na nejrychlejšího. Celkově nejrychlejší byl Alex Gramigni časem 1:41,782 min. Časové rozestupy byly ovšem minimální a tak vše nasvědčuje tomu, že první závod v LE Mans ( FRA ) bude nesmírně zajímavý."