Acropolis odstartovala na stadiónu: Kresta i Fabie WRC ve druhé desítce
     24.6.2005 00:27 - Pavel Jelínek

Čtvrteční speciální rychlostní zkouška zahájila v Řecku na aténském Olympijském stadionu osmý díl mistrovství světa v rallye. Vedoucí muž průběžného pořadí seriálu Loeb  před zhruba 65 000 diváky o desetinu vteřiny porazil Brita Marka Higginse s fordem.

Zato Roman Kresta s Fordem Focus WRC na asfaltové trati dlouhé 2400 metrů byl o 3,6 vteřiny pomalejší než vítěz a stačilo to jen  na patnáctou příčku, i když vzhledem k penalizaci Johanssona za předčasný start a minutovému trestu Janneho Tuohina ( Fábie WRC) za výměnu motoru mu pro začátek patří třináctá příčka.

Jinak Tuohino zajel dvanáctý čas a Armin Schwarz byl na úvod sedmnáctý, Jani Paasonen pak skončil hned za ním, čili 18.

Výsledky - speciální rychlostní zkouška (2,4 km):

1. Loeb (Fr./Citroën) 2:15,4 min., 2. Higgins (Brit./Ford) - 0,1, 3. Märtin (Est./Peugeot) -0,9, 4. Rovänperä (Fin./Mitsubishi) -1,2, 5. P. Solberg (Nor./Subaru) -1,5, 6. Gardemeister (Fin./Ford) -1,8, ...12. Tuohino (Fin./Škoda) -3,0, 15. Kresta (ČR/Ford) -3,6, 17. Schwarz (Něm./Škoda) -3,9, 18. Paasonen (Fin./Škoda) -4,5.

Fotogalerie:   KOPNÁ 2005 od Jirky Navrkala