Bohemia rallye 2005: Vyhráli Jan Kopecký a Vojtěch Štajf
     3.7.2005 16:12 - Pavel Jelínek

Favorizovaný Jan Kopecký na víkendové Bohemia rallye  nezaváhal, přestože  při přípravě  vozu  Fábie WRC továrními mechaniky nebylo  vše zcela v pořádku ( viz podrobnosti  zde) a obhájil  loňské prvenství.

Šestý díl českého šampionátu v automobilových soutěžích však měl ještě dalšího vítěze - vzhledem k tomu, že rallye byla součástí Evropského poháru a do oficiálních výsledků se nezapočítávaly časy nejvyšší kategorie A8, se vítězem  jejího 32. ročníku stal Vojtěch Štajf se subaru.

Kopecký kraloval absolutnímu pořadí prakticky od startu až do cíle. Druhý Václav Pech s Fordem Focus WRC dojel do  cíle se ztrátou téměř tří minut. Třetí příčky se v náročné soutěži  dočkal  Emil Triner s Octávií WR a až za ním skončil dotírající Štěpán Vojtěch s Peugeotem 206 WRC.

Pro obrovský  úspěch si ale dojel především Vojtěch Štajf se svým novým  závodním vozem Subaru Impreza Sti poslední  specifikace. V absolutním pořadí mu patří šestá  příčka, ale jinak zlato !! Největším soupeřem mu byl Slovák Jozef Béreš rovněž se Subaru Impreza Sti, přičem  obě posádky dělilo zhruba 19 sekund. Třetí pak byl obhájce loňského prvního místa Josef Peták s Renaultem Clio S1600.

Šampionát je tak za svoji polovinou. Sedmým dílem mezinárodního českého šampionátu již bude další evropská soutěž - srpnová Barum rallye. V okolí Zlína se pojede ve dnech od 18. do 21. srpna a na rozdíl od Bohemie v ní vozy kategorie A8, včetně WRC, nejsou vůbec vypsány a  tudíž zde nepojedou.

První  fotografie  již najdete v naší fotogalerii ( v menu VLEVO!!)

Neoficiální výsledky - Bohemia 2005:

1. Kopecký, Schovánek (Škoda Fabia WRC) 2:07:12,8, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -2:56,0, 3. Triner, Hůlka (Škoda Octavia WRC) -7:04,1, 4. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) -7:22,9, 5. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) -8:06,3,

6. Štajf, Černoch (Subaru Impreza Sti) -12:01,4, 7. Béreš, Starý (SR/Subaru Impreza Sti) -12:20,2. 8. Peták, Benešová (Renault Clio S1600) -13:59,8.

Fotogalerie:   Rally Bohemia 2005 - Rochelt Radek